Jejich cestu zorganizovala Deutche Welle Akademie. Nejde o první ani poslední akci podobného druhu. V minulosti Český rozhlas ve spolupráci s DW přivítal představitele mediální scény z Tuniska nebo Afghánistánu.
Deset novinářů a politických činitelů zajímal především proces transformace z období po sametové revoluci v roce 1989. Klíčovými tématy bylo tehdejší nastavení legislativního rámce, fungování současných kontrolních a výkonných orgánů Českého rozhlasu, ale také systém koncesionářských poplatků a možnosti reklamy. Právní aspekty skupině představila Helena Havlíková z Právního referátu ČRo, která v letech 1997-2002 působila v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Odborník na nová média a strategický rozvoj Filip Rožánek připravil prezentaci „How to Create a Modern Radio“. Libyjští odborníci ocenili rozsah a kvalitu činnosti Českého rozhlasu. Jako jedni z prvních si prohlédli nově rekonstruovaný newsroom pro Centrum zpravodajství, včetně jednoho z vysílacích studií.
Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan libyjskou delegaci při osobním setkání vyzval, aby nepodceňovala právě probíhající období transformace a raději několikrát zvážila svá rozhodnutí, než je uvede do praxe. „Nehledejte svůj specifický systém, ale inspirujte se tím, co už bylo vymyšleno. Jsme připraveni Vám pomoci i přímo na místě – pošleme naše redaktory, případně u nás přijmeme Vaše nadané mladé novináře, kterým věnujeme profesionální péči“, řekl také GŘ Peter Duhan.
Představitelé Libye vyjádřili naději, že jejich návštěva není poslední v Českém rozhlase. Středeční den strávený v ČRo označili za velmi inspirující a těší se na další spolupráci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas