Tuzemská kandidatura na uspořádání akce, během které jednotlivci z různých zemí světa vyrábějí počítačově navrhované výrobky, projekty a umělecká díla, předčila Panamu, Arménii či v komunitě FabLabů velmi silné Finsko. V roce 2024 se tak do ČR historicky poprvé sjedou kreativní lidé z celého světa, aby s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) ukázali, co lze s pomocí moderních technologií a digitalizace navrhnout a vytvořit. Více ZDE.
O tom, kde se FABx v roce 2024 uskuteční, rozhodovala porota i veřejnost. ČR přesvědčila mimo jiné tím, že jí nejde pouze o uspořádání konference, za vším stojí lokální strategie na podporu inovativní výroby a maker movementu v celé zemi. Roli sehrálo i video (ZDE) a web (ZDE), které přihlášku doprovázely.
„Fakt, že se k nám sjedou světoví vynálezci, inovátoři a vědci z oblasti moderních technologií, digitální výroby, technologického vzdělávání i uměleckých projektů dokládá, že se s námi v globálním světě počítá, že Česká republika má co nabídnout,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou strategii Silvana Jirotková a dodává: „Otevřené digitální dílny přinášejí originální nápady a řešení, takové projekty jsou základním stavebním kamenem ekonomiky s přidanou hodnotu v souladu s Hospodářskou strategií, kterou chystáme.“
FABx zpravidla znamená na 1 500 zástupců FabLabů z celého světa, kteří si vyměňují zkušenosti, inspirují se, vzájemně se učí a hledají cesty, jak pomoci řešit globální výzvy. I když se prestižní FABx u nás uskuteční až v roce 2024, fakticky začíná už teď. Už nyní lze na webu (ZDE) vyjádřit podporu akci a stát se tak součástí čtyřletého rozvojového projektu. Potenciál pro kreativní posunutí hranic mezi výrobky a uměním Česká republika má skutečně velký, za FABx 2024 stojí týmy jako třeba FabLab Brno, Make More, Průša Lab, ČVUT, Moravia Convention Bureau či jejich kolegové ze západoevropských laboratoří FAB. Ústřední mottem FABx2024 bude reMoving boundaries.
Více informací naleznete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ZDE. Zájemci se do projektu mohou zapojit už nyní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva