Pardubický kraj je jedním ze dvou krajů, které se zapojily do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí na transformaci péče o ohrožené děti a mládež.
„Cílem zřizování těchto bytových jednotek je především osamostatnění a přizpůsobení se běžnému životu včetně plánování výdajů, vaření, ale i dalších běžných činností v domácnosti. Náklady na rekonstrukci bytu činily 700 tisíc korun s tím, že Pardubický kraj poskytl částku 350 tisíc korun. Zbylou částku hradil domov ze svých zdrojů,“ uvedl Martin Kiss, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje.
„Ze zákona je možné, aby děti ve věku 18 až 26 zůstávaly v dětském domově. Snažíme se je tak připravit na dobu, kdy budou muset z domova definitivně odejít a starat se o sebe. Proto jsou tréninkové byty natolik důležité, jelikož fungují jako přechodová fáze do běžného života,“ sdělil ředitel domova Ondřej Výborný.
Cílem projektu Transformace péče o ohrožené děti a mládež je postupná změna systému péče o ohrožené děti a snížení kapacity v pobytových zařízeních až o padesát procent. Celková kapacita dětských domovů zřizovaných Pardubickým krajem je 179 lůžek, jejichž aktuální naplněnost je 78 procent. Toto číslo zůstalo během uplynulého roku téměř beze změn. Předpokladem je, že počet dětí umístěných v ústavních zařízeních bude klesat, a to především díky rozvoji terénní práce s biologickými rodinami i rozvoji pěstounské péče.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva