Fond ASEKOL poskytl na projekt 62 205 Kč z celkových nákladů téměř 90 000 Kč. Díky úpravě kontejnerových stání bylo navíc možné instalovat i pět červených kontejnerů, které slouží ke sběru drobných elektrozařízení a baterií. Tím dostali občané Frýdku-Místku možnost třídit elektro mnohem jednodušeji.
Pátý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL podpořil v Moravskoslezském kraji další tři projekty, které byly zaměřené na zkvalitnění služeb v oblasti zpětného odběru elektroodpadu. Celková hodnota podpořených projektů dosáhla téměř 200 000 Kč.
ASEKOL, s.r.o., je nezisková společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení v oblastech výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, nástrojů, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístroje pro monitorování a kontrolu a výdejní automaty (tj. skupiny 3, 4, 6, 7, 8, 9 a 10).
ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s 4 214 městy a obcemi a 2 568 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 12 500 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. V roce 2011 vybral ASEKOL od každého občana ČR průměrně 1,67 kg elektroodpadu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva