„Vzhledem k tomu, že následná léčba je velmi finančně i časově náročná a někdy neúspěšná, je třeba o prevenci a moderních postupech léčby dekubitů vzdělávat i laickou veřejnost,“ říká Mgr. Dana Vaňková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN HK. Základní prevencí je polohování dlouhodobě ležících pacientů, sledování rizikových míst, péče o pokožku a vyvážený jídelníček.
V hradecké nemocnici se na začátku listopadu uskutečnil seminář na téma Prevence a péče o dekubity pro zdravotnické pracovníky a následně také Kurz pro konzultantky ran. Začátkem listopadu se také uskutečnila akce zaměřené na dekubity, která byla určená pro laickou veřejnost. Zájemci mohli v přízemí Pavilonu interních oborů získat informace o prevenci a možnostech léčby dekubitů. Prohlédnout si mohli i speciální pomůcky, které v prevenci vzniku proleženin pomáhají, jako například ochranné „botičky“ či speciální obvazové materiály, které si pacienti mohou koupit po schválení revizním lékařem v lékárně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva