Z rukou brněnské primátorky Markéty Vaňkové včera Cena města Brna putovala k patnácti lidem. Osobnosti, které mohou cenu získat, navrhují každý rok lidé. Letos odborná porota vybírala z celkem šestapadesáti nominací. Počet lidí, kteří nakonec cenu obdrželi, zůstal stejný jako v loňském roce.
„Toto ocenění míří do naší nemocnice již po šesté. V roce 2017 cena putovala k rukám pana profesora Vítovce z I. interní kardioangiologické kliniky, v roce 2015 ho obdržela ve stejné kategorii zakladatelka první anesteziologicko resuscitační kliniky v Československu, paní profesorka Danuše Táborská, která kliniku ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně vedla 16 let. V roce 2013 přednosta I. chirurgické kliniky pan profesor Ivan Čapov, který kliniku vede od roku 2005. I. chirurgická klinika má dokonce dvě ocenění – v roce 2006 cenu obdržel pan profesor Wechsler, který kliniku vedl 13 let a v roce 1999 tehdejší ředitelka nemocnice, Alena Štětková,“ informovala Petra Veselá, tisková mluvčí FNUSA.
Miroslav Souček pracuje ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně od roku 1977. Na zdejší I. interní klinice založil poradnu pro pacienty s vysokým krevním tlakem. Stal se spoluzakladatelem Laboratoře pro výzkum řízení krevního oběhu, která spolupracuje s Mayo Clinic v americkém Rochesteru a která je v rámci ČR ojedinělá. Od Evropské hypertenzní společnosti obdržel titul „Clinical Hypertension Specialist of the European Society of Hypertension“ a pod jeho vedením získala II. interní klinika certifikát „Hypertension Excellence Centre of the European Society of Hypertension“. Obsáhlá činnost profesora Součka je přínosná pro české zdravotnictví, školství i rozvoj mezinárodní spolupráce a její význam přesahuje hranice města i státu. Od roku 2003 dosud vedení II. interní kliniku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva