FNUSA: Dny otevřených ambulancí pro pacienty s lupénkou budou letos opět online

16.06.2021 11:48 | Zprávy

Lupénka není pouze kosmetickou záležitostí, ale je onemocněním, které zasahuje celý organismus. Nové možnosti léčby mohou snížit závažnost jejích projevů a pacientům zkvalitnit život.1 Dny otevřených ambulancí jsou pro pacienty s lupénkou další možností, jak najít vhodnou léčbu včas.

FNUSA: Dny otevřených ambulancí pro pacienty s lupénkou budou letos opět online
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Organizují se již pátým rokem a i letos se odehrají online, budou tak dostupné z bezpečí domova. Na jaře se do projektu zapojí čtyři specializovaná centra. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně otevře své virtuální dveře 23. 6. 2021, online konzultace nabídne v časech od 8 do 11 hodin. Konkrétní čas si mohou pacienti zarezervovat přes web ZDE.

V letošním roce se koná již pátý ročník Dnů otevřených ambulancí, stejně jako loni online. Pacienti se v druhé polovině června mohou prostřednictvím videohovorů spojit s předními českými dermatology ze specializovaných center – FN u sv. Anny v Brně (23. 6.), Nemocnice Jihlava (23. 6.), Karlovarské krajské nemocnice (23. 6.) a L DermaMedEst v Praze (24. 6.)

„Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí Dnů otevřených ambulancí a nabídnout lidem pomoc, zvlášť v této nelehké době. Naši odborníci budou připraveni skrze online konzultace řešit problémy pacientů s lupénkou, kteří s tímto onemocněním bojují již delší čas a nejsou se svou dosavadní léčbou spokojeni. Stejně tak mohou online konzultace posloužit i lidem, kteří se obávají, že lupénku mají, ale nemají to od lékaře potvrzené. Konzultace mohou využít pacienti všech věkových kategorií, tedy i děti a dospívající,“ říká MUDr. Petra Fialová z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Jak si zarezervovat online konzultaci

Odkaz na rezervační systém a podrobné informace najdou pacienti na webu ZDE. Stačí si vybrat konkrétní den a jeden z nabízených časů. Následně obdrží e-mail s potvrzením rezervace a odkazem na videohovor – přes něj se v konkrétní čas připojí k online konzultaci s lékařem. Potřebovat k tomu budou počítač, tablet nebo chytrý telefon s webkamerou a mikrofonem.

„Současná doba svádí k odsouvání návštěv lékaře. To může mít velmi špatné následky projevující se zhoršeným zdravotním stavem pacientů. U pacientů trpících lupénkou se může projevit zvýšená míra stresu spojená s nestandardními situacemi současné doby velmi snadno. Lupénka však nesouvisí jen s problémy projevujícími se na kůži a ve vlasech, může vyústit až v psoriatickou artritidu – zánět šlach a kloubů. Lupénka je onemocnění, které není radno podceňovat, i proto nabízíme pacientům možnost využití online poradny,“ říká MUDr. Petra Fialová.

Online konzultace 23. 6. 2021 s odborníky z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se nejnovějšími možnostmi léčby lupénky, jako je i biologická léčba, zabývají již 15 let. Jako specializované centrum nabízejí řešení i pro středně těžké a těžké pacienty, kteří na léčbu lupénky už možná rezignovali. Online konzultace s renomovanými dermatology z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně mohou být začátkem úspěšné léčby. Budou dostupné 23. 6. 2021 od 8 do 11 hod. online. Nespokojte se s polovičatými výsledky a získejte svůj život zpět s vhodnou léčbou lupénky. Pro více informací, jak si rezervovat online konzultaci, navštivte web ZDE.

Lupénka není jenom o kůži

Lupénka neboli psoriáza je systémové onemocnění, které je způsobeno zánětlivou reakcí imunitního systému. Viditelně se projevuje především na kůži, ve vlasech, na dlaních a ploskách nohou.1 Může se ale projevit i hlouběji v těle, kde ji na první pohled neuvidíme. I proto se můžeme setkat s pojmem psoriatická nemoc, který zahrnuje lupénku a jí přidružená onemocnění. Zánětlivá artritida, která se objevuje až u 40 % pacientů s psoriázou, se vyznačuje bolestí kloubů, kterou si s lupénkou spojí málokdo, a přitom může v některých případech kožním projevům dokonce předcházet.2 Také proto je důležité, aby pacienti se svým lékařem sdíleli své obtíže a ptali se, zda se psoriatická artritida či jiná přidružená onemocnění nemohou týkat i jich.

Zdroje:
1. Gkalpakiotis S, Horáček J, Olejárová M et al., 2019. In: Lupénka: Informační materiál pro pacienty. Praha: Novartis, s. 7–10.
2. Gladan DD et al. Ann Rheum Dis. 2005; 64: ii 14–7.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

22:31 VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

V jakých případech jsou hrazeny služby nutričního terapeuta zdravotní pojišťovnou?