V srpnu minulého roku vybrala společnost Groundspeak, provozovatel hry Geocaching, majitele kešek z celého světa a bylo mezi ně uvolněno 4000 nových virtuálních keší (od roku 2005 nebylo možné tento typ kešek zakládat). Jak sám název napovídá, nejde o fyzickou schránku, ale o to, že je nutné uvedené místo navštívit a splnit podmínku pro uznání nálezu. Obvykle se jedná o fotografii nálezce na daném místě.
V současné době se na území České republiky nalézá pouze sto deset takovýchto virtuálních skrýší, z toho v Praze jen dvanáct. Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze chce touto keší ukázat nejen na svoji bohatou historii, ale také na skutečnost, že jeden z bezmála padesáti volitelných sportů, kterému se studenti mohou věnovat, je právě Geochacing.
Zajímavé je také samotné provedení kešky, které okomentoval děkan Fakulty elektrotechnické, profesor Pavel Ripka, následovně: „Je hodně pomníků a pamětních desek, které jsou umístěné vodorovně na zemi, nebo svisle na nějakém podstavci. My jsme vytvořili jednu z mála, na kterou se návštěvníci musí dívat směrem vzhůru, se zakloněnou hlavou. Aby byla deska dobře čitelná, tak se při příchodu osoby vždycky na nějakou dobu rozsvítí.“
Samostatná Fakulta elektrotechnická ČVUT vznikla v roce 1950. V dnešní době se skládá ze 17 kateder umístěných ve dvou budovách: v rámci Kampusu Dejvice v Technické ulici a v naší historické budově na Karlově náměstí. Fakulta elektrotechnická poskytuje prvotřídní vzdělání v oblasti elektrotechniky a informatiky, elektroniky, telekomunikací, automatického řízení, kybernetiky a počítačového inženýrství. Fakulta se dlouhodobě řadí mezi prvních pět výzkumných institucí v České republice. Produkuje přibližně 30 % výzkumných výsledků celého ČVUT a má navázanou rozsáhlou vědeckou spolupráci se špičkovými světovými univerzitami i výzkumnými ústavy. Od roku 1950 Fakulta elektrotechnická vydala cca 30 000 diplomů, které byly vždy vysoce hodnoceny jako doklad prvotřídního vzdělání. Více informací najdete ZDE.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a šest vysokoškolských ústavů. Studuje na něm přes 18 000 studentů. Pro akademický rok 2018/19 nabízí ČVUT svým studentům 94 studijních programů a v rámci nich 575 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2018 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4500 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 101. – 150. místě, v oblasti „Mechanical, Aeronautical and Manuf. Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical and Electronic Engineering“ na 201. – 250. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture/Built Environment“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 220. místě. V celkovém hodnocení university je ČVUT na 491. – 500. příčce v meziročním srovnání a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva