„V letních měsících běžně teplota v takzvaných aseptických prostorách, kde zpracováváme tkáně a buňky, stoupala výrazně přes 30 stupňů Celsia, což představovalo značnou fyzickou zátěž pro pracovníky, kteří navíc musí v těchto místnostech pracovat i několik hodin v antiemisních oblecích. Po pořízení klimatizace je možné držet teplotu v těchto prostorách v rozpětí 20 až 24 stupňů,“ uvedl vedoucí Tkáňové ústředny RNDr. Lubomír Štěrba.
Královéhradecké tkáňové zařízení vzniklo v roce 1952 jako první zařízení tohoto druhu v České republice a v současné době je nejstarším na světě. Tkáňová ústředna FN HK, která prošla velkou rekonstrukcí a rozšířením v létech 2000 až 2002, se specializuje na odběr, zpracování, vyšetřování, skladování a distribuci buněk a tkání lidského původu k použití při klinických transplantacích. Její součástí je kromě tkáňové banky také laboratoř buněčné terapie, orgánová banka a mléčná banka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva