HZS ČR: Přestřižením pásky byla otevřena nová hasičská stanice v Holešovicích

20.01.2022 16:34 | Tisková zpráva

V úterý 18. ledna 2022 byla slavnostně otevřena nová hasičská stanice v Holešovicích za účasti ministra vnitra Víta Rakušana, generálního ředitele HZS ČR generálmajora Vladimíra Vlčka, primátora Prahy Zdeňka Hřiba, náměstka primátora pro bezpečnost petra Hlubučka, starosty MČ Prahy 7 Jana Čižinského, ředitele pražských hasičů plk. Luďka Prudila a bývalého ředitele HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romana Hlinovského. Na tento slavnostní akt byla pozvána další řada významných hostů, bývalí a současní příslušníci HZS hl. m. Prahy a další hosté.

HZS ČR: Přestřižením pásky byla otevřena nová hasičská stanice v Holešovicích
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Před polednem ministr vnitra spolu s řečníky přestřihli pásku a pak si novou stanici prohlédli hosté v doprovodu ředitele pražských hasičů a velitele stanice. Ministr vnitra také spolu s generálním ředitelem a primátorem vyhlásil symbolický slavnostní výjezd hasičské jednotky na historický zvon.

„Dva koronavirové roky jsme dennodenně viděli, jak jsou hasiči nepostradatelní. Je nutné jim za to děkovat, ale lepší než slova jsou činy. Je skvělé, že hasiči z pražských Holešovic už nemusí jezdit zachraňovat životy z 80leté staré dřevěné budovy, ale mají konečně důstojné zázemí,“ popřál hasičům ministr vnitra Vít Rakušan.

„Při mimořádných událostech se na naše hasiče můžeme vždy plně spolehnout, a proto je úkolem hlavního města Prahy být jim stabilním partnerem. Abychom umožnili výstavbu moderní stanice, převedli jsme potřebné pozemky bezplatně na stát. Těší mě, že dnešním dnem jsme definitivně napravili dluh vůči pražským hasičům, kteří se po desítkách let dočkali důstojného zázemí pro výkon své náročné práce,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hlavního města.

„Jsem velmi rád, že se nám po tolika letech podařilo otevřít novou stanici v Praze-Holešovicích, která se stává centrální stanicí pražských hasičů. Mou snahou vždy bylo a bude zajistit pro hasiče to nejlepší možné zázemí. Věřím, že podobně se nám povede zrekonstruovat i jiné stanice v ČR, kde hasiči v současné chvíli nemají zcela vyhovující podmínky pro výkon služby. Hasičům přeji mnoho úspěšných výjezdů se šťastným koncem," řekl generální ředitel HZS ČR, genmjr.. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA

"I díky skvělé spolupráci a koordinaci složek Integrovaného záchranného systému patří Praha mezi nejbezpečnější města na světě. Tuto spolupráci dále rozvíjíme. Od roku 2023 bude v tomto areálu sídlit také stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy," říká náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Koten byl položen dotaz

Je pravda, že odmítáte označit Putina za agresora?

A čím podle vás je, když napadl Ukrajinu? A s tím, že je Zelenskyj diktátor, jak tvrdí Trump, souhlasíte? A co vůbec říkáte na mírové podmínky, které navrhuje právě Trump?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Českobudějovičtí středoškoláci stráví dva týdny na stáži v Jaderné elektrárně Temelín

10:34 ČEZ: Českobudějovičtí středoškoláci stráví dva týdny na stáži v Jaderné elektrárně Temelín

Strávit dva týdny v prostředí jaderné elektrárny. Takovou možnost v těchto dnech má deset chlapců a …