Hlavní město rozšiřuje terénní programy pro bezdomovce

24.06.2016 19:57 | Zprávy

Odbornou pomoc lidem bez přístřeší bude v pražských ulicích nabízet více terénních pracovníků. Navýšení jejich počtu hlavní město Praha zahrnulo i do aktualizované Koncepce řešení problematiky bezdomovectví v Praze pro období 2013-2020.

Hlavní město rozšiřuje terénní programy pro bezdomovce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bezdomovec na zastávce MHD

Praha tím chce ještě více zefektivnit pomoc lidem, kteří se, mnohdy ne vlastní vinnou, ocitli na ulici. „Terénní pracovníci jsou velmi důležitou složkou, která s lidmi bez přístřeší řeší problémy přímo na ulici a poskytuje jim nejen sociální poradenství, ale i ošetřovatelsko-hygienickou pomoc. Od navýšení jejich počtu si slibujeme i lepší působení na lidi bez přístřeší v problematických lokalitách,“ popsal radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Až třínásobně by se měl navýšit počet terénních pracovníků v rámci příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Praha. „Posílení terénních programů je v souvislosti s řešením problematiky lidí bez přístřeší velmi důležité. Určitě budeme moci lépe monitorovat lokality po celé Praze a navazovat kontakty s klienty. A tím i poskytovat efektivnější pomoc. Jen za minulý rok naši pracovníci realizovali téměř 18.000 kontaktů,“ vysvětlila zástupkyně ředitele Centra sociálních služeb Ludmila Tomešová.

V rámci koncepce hodlá Praha podporovat navyšování terénních pracovníků i u neziskových zabývajících se řešením problematiky bezdomovectví.
V rámci aktualizované koncepce radní Hodek vidí možnosti řešení také ve vytváření nízkokapacitních nízkoprahových center na území hlavního města, nejlépe v lokalitách s vyšším výskytem lidí bez přístřeší.

„Záměrem je poskytovat pomoc těmto lidem na více místech, kde se nejčastěji pohybují a omezit tím jejich přemisťování či zvyšování jejich koncentrace v rámci ostatních lokalit a stávajících zařízení,“ upřesnil radní Hodek. Zároveň se chce zaměřit na poskytovatele služeb v souvislosti s provozováním zařízení, aby více dbali na práci s klienty i v okolí těchto objektů. „Není možné, aby klienti těchto zařízení nadměrně zatěžovali okolí a komplikovali přitom život ostatním lidem.  Jsem přesvědčený, že navýšením terénních pracovníků a zvýšenou starostlivostí o své klienty kolem zařízení poskytující pomoc, se dají eliminovat z větší části problémy jako je tomu třeba U Bulhara,“ doplnil radní Hodek.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum: Letenské prase a masopustní veselice už příští sobotu

22:08 Národní zemědělské muzeum: Letenské prase a masopustní veselice už příští sobotu

Zajímá vás, jak vypadalo historické řeznické náčiní? Jak se připravují zabijačkové speciality dnes? …