První, resuscitace běžkaře kam přijeli záchranáři HS s AED a kyslíkem cca za 7 minut po nahlášení, aby převzali doposud laicky prováděné oživování a zároveň na místo dostali do dalších cca 4 minut posádku RZP s lékařem. Resuscitace 67 letého muže probíhala za spolupráce obou složek po dobu cca 1 hodiny, bohužel se špatným koncem.
O několik hodin později se obdobná událost stala u Bufetu na Smědavě. 67 letý turista se náhle sesunul k zemi bez známek života. Rychlý zásah obsluhy bufetu, který prováděl za pomoci dispečinku ZZS resuscitaci za využití AED v režimu tak zvaného TANR / telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace / a opět rychlý příjezd záchranáře HS znamenal pro pacienta velkou šanci na zotavení. Do vrtulníku LZS LK byl předáván za kontinuální resuscitace pomocí automatického zařízení pro resuscitaci LUCAS.
Do třetice se v odpoledních hodinách dostal do potíží diabetik s nastupující hypoglykemií na staré uzavřené cestě. Tuto diagnózu stanovil naprosto bezchybně na místě záchranář HS a správně se postaral o pacienta. Celá akce proběhla úspěšně díky použití aplikace Záchranka. I přesto, že postižený nereagoval na zpětné volání, bylo možno lokalizovat jeho polohu a urychleně mu poskytnout pomoc v situaci, která jej přímo ohrožovala na životě.
„Spolupráce Horské služby, ZZS a LZS je v Libereckém kraji již dlouhodobě na vysoké úrovni. Profesionalita záchranářů, organizační schopnosti , technické dovednosti a v neposlední řadě jejich obětavost již dokázala v regionu zachránit množství životů a nebo zkrátit rekonvalescenci pacientu a zmírnit následky na minimum“ dodal k tématu spolupráce mluvčí ZZS LK Michal Georgiev.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva