JOB AIR Technic zahájil spolupráci se společností ROTH International

13.10.2020 10:52 | Zprávy

Německá společnost ROTH International je přední německou společností v oblasti recyklace průmyslového zboží, větrných elektráren a lodí. Poté co v letošním roce otevřela svou pobočku na letišti v Ostravě-Mošnově, začala se rodit spolupráce s tamními leteckými opravnami JOB AIR Technic. Firma ROTH International díky navázanému partnerství s leteckými opravnami vstoupila do leteckého byznysu, kde kromě parkování a údržby letadel nabízí také ekologickou likvidaci nepotřebných letounů.

JOB AIR Technic zahájil spolupráci se společností ROTH International
Foto: JOB AIR Technic
Popisek: JOB AIR Technic

Celosvětová pandemie nemoci covid-19 mimo jiné ochromila leteckou přepravu. Reálný propad celkového počtu letů v Evropě je dle Eurocontrol ve srovnání s rokem 2019 o 55 % nižší což v reálných čísle představuje pokles o zatím 6 milionů letů ročně. Obnovování přerušených linek přitom přibrzdil podzimní nástup druhé vlny onemocnění, takže letiště jsou málo vytížená a letečtí operátoři se stále častěji uchylují k dočasnému uzemnění letadel v parkovacím módu.

Jen ve společnosti JOB AIR Technic je na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v současnosti zaparkováno na dvacet strojů a poptávka po dalších se zvyšuje. Pokud bude krize v oboru trvat déle, je otázkou kolik z těchto strojů ještě vzlétne. „Aktuální situace na trhu uzemnila velké množství letadel a i když se to nadšeným příznivcům letectví nebude líbit, tak se ekologické likvidaci, zejména starších letadel nevyhneme,“ říká Vladimír Stulančák, generální ředitel JOB AIR Technic. Současnou situaci na trhu ale nevidí pouze v temných barvách. „Na druhé straně pomůže odvětví očistit a z dlouhodobého hlediska podpoří produkci nových letadel,“ doplňuje.

V této situaci nejde jen dlouhodobé parkování a nutnou údržbu letadel z důvodu koronavirové krize. Rychlý vývoj leteckého průmyslu, nástup nových technologii a materiálů i tlak na snižování provozních nákladů způsobil, že svou kariéru u letectva končí i relativně mladé stroje. Ty následně mohou projít konverzí na tzv. „cargo,“ tj. přepravu zboží, případně sloužit jako zdroj zaručených náhradních dílů nebo projít finální ekologickou likvidací, která umožní cenné suroviny dále zpracovat. „To, že jsme si vybrali pro své aktivity Moravskoslezský kraj není náhoda. Jde o průmyslový region se schopnými lidmi a možnostmi, které umožní rozvíjet tuto zajímavou část leteckého průmyslu s veškerými návaznostmi na růst regionu,“ sdělil Vladimír Marek, zástupce společnosti ROTH International pro střední a východní Evropu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jaroslav Chalupský byl položen dotaz

Stát

Pane senátore, vy tvrdíte, že se stát chová k soukromému sektoru jako otrokář. Souhlasíte se mnou i v tom, že tato vláda nechává na holičkách úplně všechny? Od zaměstnanců až po živnostníky? Vždyť co pro ně udělala dobrého. Nic. Lidé jen chudnou a pracovní život jim tato vláda jen komplikuje - např....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Slavnostní spuštění největšího obráběcího stroje v Praze

22:31 Pražská strojírna: Slavnostní spuštění největšího obráběcího stroje v Praze

Primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda dnes v Pražské strojírně slavnostním stiskem tlačítka…