České sekce byly zřízeny na Evropských školách v Bruselu a Lucemburku. Hlavním smyslem Evropských škol je zajistit vzdělávání pro děti pracovníků institucí Evropské unie. Pro tyto děti je vzdělávání na Evropských školách bezplatné. To platí i pro děti učitelů a administrativních pracovníků školy. Děti pracovníků soukromých společností školné hradí.
„Učit české děti v zahraničí se může zdát jednoduché a lákavé. Ale pozor, je to těžká a zodpovědná práce. Jistě těžší než učit děti u nás doma,“ řekl krajský náměstek pro oblast školství Pavel Klíma. „Z profesního hlediska se ale jedná o zkušenost, kterou nedostane každý a která vám po návratu domů otevře nejedny dveře,“ dodal Klíma.
Učitele vysílají a platí členské státy. Plat je stanoven dle platových předpisů vysílající země, z rozpočtu Evropských škol je pak učitelům vyplácen tzv. evropský přídavek, který vyrovnává jejich národní plat na úroveň země, ve které je Evropská škola situována. Učitele může členská země vybírat ze státní i soukromé sféry. Ti ovšem nemohou v Evropských školách zůstávat déle než devět let.
Inzeráty na jednotlivé pozice naleznete ZDE. Termín pro zasílání přihlášek na MŠMT je do 26. března 2021.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva