„Pokud by se postupovalo koordinovaně, jak vybízely od počátku nadřízené orgány územního plánování – Jihomoravský kraj a ministerstvo pro místní rozvoj, mohlo být již dnes i Brno tak jako kraj před vydáním svého dokumentu. Nepochybně by kraj nemusel také přistoupit k nouzovému řešení formou detailní územní studie, protože by ověření dopadů nadmístních záměrů na životní prostředí a jejich účelnost ve městě mohlo prověřit Brno v územním plánu,“ komentoval současnou situaci jihomoravský radní pro územní plánování Antonín Tesařík.
Město Brno i Jihomoravský kraj připravují své územně plánovací dokumentace již řadu let a situace je bohužel obdobná. Kraj totiž v minulosti dokumentaci vydal, byla mu však soudem zrušena. Město Brno s přípravou územního plánu začalo v roce 2002, zpracovalo několik verzí nového dokumentu, z nichž jedna byla vydána a rovněž soudem zrušena. „Věřím, že každý argument, uváděný náměstkem primátora Martinem Anderem, blokující pořízení nového územního plánu včetně nezbytné součinnosti s Jihomoravským krajem při pořizování zásad územního rozvoje, je minulostí a byl pouze prezentací jeho osobního názoru, nikoliv odborného vyhodnocení situace s využitím všech nástrojů a možností, které dává stavební zákon,“ dodal Antonín Tesařík.
Hejtman Michal Hašek rozhodnutí města Brna vítá. "Jsem rád a vítám změnu postoje vedení Brna k otázce nového územního plánu, o kterém jsem opakovaně jednal s primátorem Petrem Vokřálem. Odborná jednání pak vedl pan radní Tesařík s panem náměstkem Anderem," uvedl hejtman Michal Hašek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva