Karlovarský kraj: Začíná soutěž pro zaměstnavatele Stejná šance

05.03.2018 20:43 | Zprávy

?Ocenit firmy, které zaměstnávají pracovníky se zdravotním postižením, si klade za cíl soutěž Stejná šance - zaměstnavatel roku 2018. Soutěž v ČR pořádají neziskové společnosti, jež zprostředkovávají práci hendikepovaným lidem. V našem kraji ji organizuje společnost Rytmus - Od klienta k občanovi o. p. s. Akce začíná právě dnes, v pondělí 5. března 2018.

Karlovarský kraj: Začíná soutěž pro zaměstnavatele Stejná šance
Foto: kr-karlovarsky.cz
Popisek: Karlovarský kraj - logo

Záštitu nad již 8. ročníkem soutěže převzal náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí Petr Kubis. Mediální podporu poskytl Český rozhlas. Soutěž oceňuje firmy a společnosti, které zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na běžném trhu práce, mimo chráněná pracoviště. „Dát lidem s postižením stejnou šanci může být někdy pro zaměstnavatele složité. Ti, kteří takovou šanci poskytnou, přispívají k zapojení zdravotně postižených lidí do společnosti a je třeba je společensky ocenit,“ řekl k soutěži Jiří Novák, vedoucí týmu podporovaného zaměstnání společnosti Rytmus Sokolov.

Nominovat zaměstnavatele může kdokoliv z široké veřejnosti. Stačí vyplnit a poslat jednoduché nominační listy, které zájemci najdou ZDE. Uzávěrka soutěže je 23. dubna 2018. Hodnotit nominované firmy bude odborná porota. Ta posoudí, jaké podmínky zaměstnavatel zaměstnanci se zdravotním postižením vytváří. Například jaký typ pracovního vztahu zaměstnavatel nabízí, jak dalece upravil pracovní prostředí, zda je zaměstnanec s postižením zapojený do kolektivu tak, že si například může říct o pomoc, a podobně. Vyhlášení soutěže se uskuteční v druhé polovině května.

Soutěž Stejná šance se koná v sedmi krajích napříč republikou. Její význam zdůraznila ředitelka společnosti Rytmus - od klienta k občanovi, Pavla Baxová: „Soutěž ukazuje potenciál, mnohdy skrytý, lidí se zdravotním postižením - že jsou schopni odvádět kvalitní práci, vydělávat si a nebýt pouze závislými na sociálních dávkách. Že jsou firmy, které se zabývají společenskou odpovědností a jsou schopny přizpůsobit prostředí a podmínky lidem, kteří to mají těžší.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

22:08 Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

Od 1. ledna 2022 je možné všechny linky tísňového volání kontaktovat i cestou SMS. Operační středis…