Karlovarský kraj: Zvýšené nebezpečí vzniku požárů

28.07.2018 14:01 | Zprávy

Rozhodnutí hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové o požární ochraně v době zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

Karlovarský kraj: Zvýšené nebezpečí vzniku požárů
Foto: Karlovarský kraj
Popisek: Karlovarský kraj, logo.

Na základě rozhodnutí hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové je vyhlášeno zvýšené nebezpečí vzniku požárů. Toto opatření je vyhlášeno od 26. července 2018 do odvolání, a to pro celé území Karlovarského kraje.

Dobou zvýšeného nebezpečí požáru se rozumí doba, kdy se klimatické podmínky vyznačují vysokou teplotou ovzduší, dlouhodobým nedostatkem srážek a s tím související nízkou vlhkostí v půdě a vegetaci, zpravidla doba, po kterou je v platnosti výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na „nebezpečí požáru“ nebo „vysoké nebezpečí požáru“, zveřejněná v rámci systému integrované výstražné služby. Místem zvýšeného nebezpečí vzniku požáru je jakákoli plocha na území kraje, která je pokryta vegetací takového charakteru, že je schopna v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru umožnit vznik požáru a jeho následné šíření (lesní porosty, plochy zemědělských kultur, parky, zahrady, louky apod.).

Je zakázáno:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Karla Maříková byl položen dotaz

Vy s tím, co tvrdí Trupmp o Ukrajině a Zelenskym souhlasíte?

A měla by podle vás Ukrajina přistoupit na mír za jakoukoliv cenu? Protože na mě to působí tak, že to, co Trump navrhuje hraje do karet jen Rusku a jemu a na Ukrajinu nebere vůbec zřetel. Nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Česká Třebová projde přestavbou za miliardy, vlaky zrychlí a budou tišší

22:31 Správa železnic: Česká Třebová projde přestavbou za miliardy, vlaky zrychlí a budou tišší

Správa železnic slavnostně zahájila modernizaci jednoho z nejvytíženějších dopravních uzlů v zemi. C…