Program začne fungovat od příštího roku se zpětnou platností pro rok 2016. Žadateli se mohou stát organizace, které se zaregistrovaly na krajském úřadě jako poskytovatelé paliativní péče. „V současnosti jde o 10 organizací a společností, které se zabývají mobilní hospicovou službou delší dobu, pokrývají větší území kraje a dokáží se postarat o větší počet klientů najednou. V domácnostech by měli být schopni zajistit péči sedm dní v týdnu a 24 hodin denně,“ upřesnil Jakub Pánik. Tým pro domácí hospicovou péči by měla tvořit zdravotní sestra, lékař, pracovníci v sociálních službách, kteří obstarají sebeobsluhu, ale zajistit je třeba i psychologickou a duchovní podporu klientů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Zase jen řeči
Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.
Další články z rubriky
16:26 Ministerstvo spravedlnosti: Sněmovna schválila návrh zákona o Veřejném ochránci práv
Poslanecká sněmovna na svém jednání schválila vládní návrh novely zákona o Veřejném ochránci práv. N…
- 13:33 ČEZ: Do modernizace Temelína letos půjde 3,1 miliard korun
- 11:01 DownMall se vrací do Arkád! Bikový závod s jedinečnou šancí získat podíl v Arkádách
- 10:34 Hospodářská komora k chystanému zákonu o mistrovské kvalifikaci a zkoušce
- 7:33 Ústecký kraj: K navrácení života do Terezína mají pomoci dva projekty
- 22:31 Lesy ČR postavily nádrž u Letovic