„Představa, že internet všechno ovládne, neplatí. I přes růst kapacity není internet zatím schopen oslovit masy v momentě mimořádných událostí…“ řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Zajímavá byla i jeho poznámka týkající se nespravedlnosti koncesionářských poplatků: „Je třeba provést revizi definice koncesionáře, protože nyní je definován jako majitel televizního přijímače, což znevýhodňuje diváky s klasickými televizory a zvýhodňuje ty, kteří Českou televizi sledují přes nová média – internet a mobilní zařízení“.
Generální ředitel FTV Prima Marek Singer zároveň připomněl, že v České republice je už k internetu připojeno 1 mil. televizorů, které tak mohou využívat hybridního vysílání (HbbTV). „Lineární televize se stává interaktivní, online jsme už dohnali. Pokud se bavíme o přesnosti zacílení, je vývoj rychlejší na straně lineárních TV a ne online,“ řekl.
Zleva: Marek Singer (generální ředitel, FTV Prima), Martin Gebauer (generální ředitel, České Radiokomunikace), Petr Dvořák (generální ředitel, Česká televize) a za pořadatele Pavel Brabec (prezident AČRA MK).
Do ostré výměny názorů se (téměř tradičně) dostali představitelé komerčních a veřejnoprávních médií. Michel Fleischmann (Lagardere ) a Alexandr Pícha (Český rozhlas) obhajovali svůj pohled na digitalizaci rozhlasového vysílání.
Podle generálního ředitele Českých Radiokomunikací Martina Gebauera je důležitá i otázka bezpečnosti sítě. „Pravidelně jsme svědky hackerských útoků a bezpečnost sítě bude jedním z klíčových kritérií do budoucna,“ uvedl.
Zajímavosti z konference DIGIMEDIA 2016:
-
Dvořák / Česká televize: od 1. listopadu vysíláme všechny programy na satelitu a kabelu v HD
-
Pícha / Český rozhlas: Video na internetu je pro ČRo stále menšinovou záležitostí
-
Suárez Candel / EBU: zaznamenali jsme útoky prezidenta Zemana proti České televizi
-
Gebauer / České Radiokomunikace: Klíčová je otázka bezpečnosti sítí
-
Singer / FTV Prima: Posuzujeme komerční výhodnost platforem
-
Zima / Seznam.cz: zdvojnásobíme investice do tvorby STREAMu
-
Kubacki / SES ASTRA: technologická neutralita je povinností státu
Pohled na evropský a světový vývoj mediálního prostředí zprostředkoval zahraniční host konference Roberto Suárez Candel (Europe Broadcasting Union), který vnímá velmi pozitivně pozici České televize jako velmi aktivního člena EBU. Mimo jiné řekl, že „členové Evropské vysílací unie čelí mnoha novým výzvám - co se týče technologií a distribuce obsahu. Současně řeší i staré problémy. Například s politickým vměšováním nebo způsobem svého financování. Zaznamenali jsme útoky prezidenta Zemana na Českou televizi“.
Zleva: Jiří Koliba (náměstek ministra průmyslu a obchodu), Petr Dvořák (generální ředitel ČT) a Martin Gebauer (generální ředitel ČRa).
Pořadatel DIGIMEDIA 2016 Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) zaznamenal značný zájem o konferenci, na kterou přišlo více než 150 odborníků z oblasti médií, komerčních komunikací, státní správy a regulátorů. Nejzajímavější momenty můžete sledovat v pořadu ČT Newsroom, na webech MAM, Českého rozhlasu, České televize, Strategie, MediaGuru, Borovan.cz a dalších.
Kompletní informace včetně možnosti stažení prezentací jsou na www.acra-mk.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva