LIBERTY Ostrava uvádí na trh další nový výrobek s vyšší přidanou hodnotou

24.03.2022 15:32 | Tisková zpráva

LIBERTY Ostrava rozšiřuje své výrobkové portfolio o další produkt s vyšší přidanou hodnotou. V letošním roce začne dodávat na trh závitové tyče s dvojitou protikorozní ochranou, určené k zpevnění betonových konstrukcí.

LIBERTY Ostrava uvádí na trh další nový výrobek s vyšší přidanou hodnotou
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Společnost Liberty Ostrava (dříve NHKG)

Do rozšíření výroby jednoho z nejpoužívanějších betonářských a kotevních systémů na světě, který vyrábí jako jediná v Česku, investovala v posledních letech téměř 80 milionů korun.

Ocelové závitové tyče, válcované ve středojemné válcovně ostravské huti od roku 2014, se doplní o dvě ochranné vrstvy, plastovou a cementovou, které zajistí významné prodloužení jejich životnosti až na 100 let, a s tím i životnosti a bezpečnosti staveb, u nichž se používají. Na tuzemském i zahraničním trhu je po nich vysoká poptávka, LIBERTY Ostrava proto očekává, že by je mohla dodávat svým klientům po celém světě v objemu stovek tun ročně.

tyč

„Dvojitou protikorozní ochranu na závitové tyče vyráběné v naší středojemné válcovně v minulosti zajišťoval tehdejší sesterský závod v Lucembursku, kde se tyče upravovaly podle požadavků zákazníka. Loni se celý proces následného zpracování a úprav přemístil do naší huti, čímž ostravská huť nejen získala do svého portfolia další produkt s vysokou přidanou hodnotou, ale tím že odpadlo zbytečné převážení polotovarů po Evropě, také omezila svou uhlíkovou stopu,“ vysvětlil Pavel Suchánek, vedoucí výroby závitových tyčí v LIBERTY Ostrava.

Součástí investice do následných úprav závitových tyčí v ostravské huti byl i nákup potřebného strojního vybavení včetně speciální míchačky cementu s injektážním zařízením, nakloněné plošiny a roštů. Závitové tyče se nejprve nastrojí plastovým opláštěním, poté se do volného prostoru mezi plast a tyč vstřikuje cement.

tyč

„Taková protikorozní ochrana tyčí prodlouží životnost dodávaného systému až na hranici 100 let po jeho zabudování. Výrobu v současnosti testujeme. Testování bychom měli dokončit během prvního čtvrtletí letošního roku,“ informoval Zdeněk Vašek, koordinátor vývoje výrobků s vyšší přidanou hodnotou.

Závitové tyče nacházejí uplatnění především ve stavebních konstrukcích, při ražbě podzemních děl a všech geotechnických konstrukcích, tedy ve veškerých důlních dílech, tunelech či podzemních stavbách. Jsou ale vhodné i pro speciální užití, jako například kotvení ve skále či spínání horninových masivů. Tyče jsou po celé délce opatřené speciálním průběžným závitem, který umožňuje našroubování matic a dalšího příslušenství, a tím i spojování jednotlivých tyčí bez nutnosti svařování. Jejich instalace je tak rychlejší, čímž se na stavbách ušetří čas i materiál.

tyč

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD. GFG Alliance je lídr udržitelného průmyslu s cílem stát se uhlíkově neutrální do roku 2030 (strategie CN30).

Více informací najdete na https://libertysteelgroup.com/cz/, www.libertysteelgroup.com a www.gfgalliance.com

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslanecká sněmovna: Sametový listopad 1989 - výstava fotografií

13:28 Poslanecká sněmovna: Sametový listopad 1989 - výstava fotografií

Výstava fotografií Karla Čtveráčka připomíná v Poslanecké sněmovně pětatřicáté výročí sametové revol…