EUSTAFOR letos schválil svou strategii na roky 2022 až 2026, ve které uvedl společné lesnické cíle státních lesů Evropy včetně podpory biodiverzity, aniž by se snižovala konkurenceschopnost lesnicko-dřevařského sektoru. „V souvislosti s aktuální energetickou krizí budeme mimo jiné žádat přezkum směrnice o obnovitelných zdrojích energie jako jediné alternativy k fosilním zdrojům energie, a to s ohledem na energetické využívání lesní biomasy,“ zmínil Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR.
Podnik se podle něj hlásí k adaptačním lesnickým opatřením, která zmírní negativní dopady klimatických změn na krajinu a lesy. Jde například o změnu druhové skladby lesů, odpovědné myslivecké hospodaření nebo podporu obnovy a budování vodohospodářských staveb, které zadrží vodu v krajině.
„Pokračujeme v trvale udržitelném lesnickém hospodaření, na jehož úspěchu a výsledku závisí desetitisíce pracovních míst v lesnicko-dřevařském sektoru. Ten během kalamity své zpracovatelské kapacity téměř zdvojnásobil,“ dodal Groda.
Asociaci tvoří 36 státních podniků z 25 zemí Evropy. Obhospodařuje 49 milionů hektarů lesa a přímo zaměstnává přes sto tisíc lidí. Lesy ČR se řadí mezi tři největší státní podniky Evropy. Zkušenosti českých lesníků se zvládáním kalamit se promítnou do připravovaných evropských dokumentů.
Odpovědnost za lesnické hospodaření shrnuje EUSTAFOR v krátkém videu ZDE
Více o EUSTAFOR ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva