Lesy ČR: Nová pravidla pro vyplácení náhrady újmy znevýhodňují státní podniky

05.03.2016 17:27 | Zprávy

Po dvanácti letech má dojít v novele zákona o ochraně přírody a krajiny ke změně pravidel pro vyplácení náhrady újmy státním subjektům, jako jsou Lesy ČR a další.

Lesy ČR: Nová pravidla pro vyplácení náhrady újmy znevýhodňují státní podniky
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Podle generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda jde především o prosazení požadavků ochránců přírody a znevýhodnění státních podniků, které ročně přinášejí do státní poklady miliardy korun.

Náhrady újmy byly dosud vypláceny všem vlastníkům či nájemcům zemědělské půdy, lesních pozemků nebo rybníků s chovem ryb či vodní drůbeže za ztížení hospodaření ve vybraných lokalitách, jako je například CHKO, soustava území NATURA 2000, národní přírodní rezervace a další malá chráněná území. Důvodem omezení byla a stále je ochrana přírody. Tak zvanou újmu proto přiznává a vyplácí ze státního rozpočtu Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Slavnostní spuštění největšího obráběcího stroje v Praze

22:31 Pražská strojírna: Slavnostní spuštění největšího obráběcího stroje v Praze

Primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda dnes v Pražské strojírně slavnostním stiskem tlačítka…