Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

03.11.2022 9:15 | Tisková zpráva

Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat přes dynamický nákupní systém. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice.

Liberecký kraj nakoupí energie přes dynamický nákupní systém
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. Zastropování cen energií nám umožnilo zajistit provoz našich příspěvkových organizací. Neplánujeme žádná omezení jejich provozu. Ředitelé mají za úkol zajistit standardní úsporná opatření, jaká nyní provádí každá odpovědná rodina a domácnost. Nákup energií na spotovém trhu má za cíl ušetřit peníze jak kraji, tak i státu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Nákup přes dynamický nákupní systém je druh zadávacího řízení, který je flexibilní, protože nám jakožto zadavateli umožňuje podle zákona o zadávaní veřejných zakázek reagovat pružně a rychle, než tomu například je v otevřeném výběrovém řízení, kde proces trvá někdy i čtvrt roku,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Přehled nakupovaných energií přes dynamický nákupní systém:

1) Sdružené dodávky elektřiny pro 17 příspěvkových organizací, a to v celkovém poptávaném objemu 8.199 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 83.629.800 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.722.346 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

2) Dodávka silové elektřiny pro Krajskou nemocnici Liberec včetně zdravotnických zařízení v Turnově a Frýdlantu, a to v celkovém poptávaném objemu 9.363 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 95.502.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 4.250.802 včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

3) Nákup elektrické energie v nízkém napětí pro 646 odběrových míst v regionu, a to v celkovém poptávaném objemu 8.403 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 10,20 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 85.710.600 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 3.814.962 korun včetně DPH, což odpovídá 4,45 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s. a innogy Energie, s.r.o.

4) Zemní plyn pro 25 velkoodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 28.073 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 183.438.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 12.745.142 korun včetně DPH, což odpovídá 6,95 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

5) Zemní plyn pro 228 maloodběratelů, a to v celkovém poptávaném objemu 17.385 megawatthodin, což je při současné zastropované odhadované ceně 6 korun včetně DPH za kilowatthodinu, dohromady tedy 104.310.000 korun. Přičítací koeficient za dodávku energie nesmí překročit částku 454 korun včetně DPH za 1 megawatthodinu (to je dohromady 7.892.790 korun, což odpovídá 7,57 %). K podání nabídky byly vyzvány ČEZ ESCO, a.s., innogy Energie, s.r.o., Pražská plynárenská, a.s. a CONTE spol. s r.o.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

Poděkováni ODS

Začal jsem manuálně pracovat v létě roku 1967, kdy mi bylo 15.let. Dnes v roce 2024, listopad musím pracovat stále. Jsem docentem na vysoké škole.Pracuji tedy 57 let. Bohužel musím! Myslíte že je to správné? Důvod je udržení alespoň průměrné životní úrovně. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Platforma pro zdravý stavební zákon: Řešení DSŘ nedostatečně zohledňuje problémy při podávání žádostí z prvních měsíců

13:21 Platforma pro zdravý stavební zákon: Řešení DSŘ nedostatečně zohledňuje problémy při podávání žádostí z prvních měsíců

Vyjádření k bypassu digitalizace stavebního řízení