„Prioritou Daňové Kobry je ochrana státního rozpočtu, což byl také důvod jejího vzniku. Po celou dobu svého trvání si udržuje velmi vysokou výkonnost,“ doplňuje plk. Milan Poulíček, generální ředitel Celní správy.
Za první pololetí letošního roku tzv. Centrální Daňová Kobra (policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality – nyní Národní centrály proti organizovanému zločinu, pracovníci Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel) uchránila více než jednu miliardu korun.
Téměř shodného výsledku dosáhla tzv. Regionální Daňová Kobra, tedy metoda spolupráce celníků, policistů a pracovníků Finanční správy na regionální úrovni. Příklady dobré praxe je na místě hledat především ve Zlínském kraji, který všechny ostatní regiony významně předstihuje.
„Do budoucna bychom chtěli rozšířit věcnou působnost Daňové Kobry i na oblast krácení přímých daní a případně dotací,“ uvádí generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
Projekt Daňová Kobra byl formálně zahájen 11. dubna 2014 podpisem meziresortní dohody. Fakticky však probíhala součinnost již od počátku roku 2014. Partnery projektu jsou Celní správa, Finanční správa a Policie České republiky. Od počátku roku 2015 došlo k rozšíření určených pracovišť o všechna Krajská ředitelství Policie ČR a tím i k zahájení součinnosti na místní úrovni.
„Výsledky Daňové Kobry jsou velmi dobré, zejména mě těší stále větší a častější úspěchy v regionech,“ dodává policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.
Na úspěšnou práci Daňové Kobry v červnu navázala tzv. Hazardní Kobra, která se také skládá ze zástupců zmiňovaných třech státních orgánů a zaměřuje se na potírání nelegálního hazardu. Zejména pak na ilegální herny fungující na bázi V.I.P. klubů, fenomén kvízomatů či slevostrojů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva