Praha dlouhodobě hledá nové prostory pro KACPU, aby se Kongresové centrum Praha (KCP) uvolnilo pro plánované kongresy a mohlo se připravit na letošní předsednictví České republiky v čele Evropské unie. Hlavní město zvažovalo mnoho budov, nakonec pro tyto účely prostorově nejvíce vyhovuje administrativní budova ve Vysočanech nedaleko metra, kde dříve sídlila Komerční banka. Krizový štáb dnes doporučil přesunutí KACPU do Vysočan nejpozději 14. dubna do 12.00 hodin. Od tohoto času je potřeba uvolnit kongresový sál v KCP pro další aktivity. O přesném termínu stěhování se bude ještě jednat, aby byl přechod co nejplynulejší a neznamenal žádné omezení provozu.
„Kongresové centrum Praha je multifunkční prostor, který poskytl pohodlné zázemí našim projektům, jejichž spuštění bylo bleskové a neočekávané. Mám na mysli jednak metropolitní očkovací centrum vybudované během covidové pandemie, jednak asistenční centrum, kde teď pomáháme lidem prchajícím před válkou na Ukrajině. Musíme ale respektovat, že Kongresové centrum je také dějištěm mnoha dalších akcí, které byly naplánovány s daleko větším předstihem. Po důkladné úvaze jsme dospěli k závěru, že asistenční centrum přesuneme do nových prostor. Děkuji vedení Kongresového centra za dosavadní spolupráci a věřím, že se nám podaří zajistit podobný komfort žadatelům o azyl i v nově určeném objektu ve Vysočanech,” řekl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
Z jednání štábu vyplynuly také dvě žádosti o uvolnění finančních prostředků v souvislosti s migrační vlnou, které by měly být předloženy Radě hl. m. Prahy. A to pro neziskový sektor, zejména pro odměňování tlumočníků a dalších pracovníků v KACPU a na kontaktních místech na Hlavním nádraží, na Florenci a na Václavském náměstí. Druhá žádost se týká stanovení příspěvku na ubytování uprchlíků ve výši 140 korun na osobu za noc navíc ke státem garantovaným 250 korunám.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Tisková zpráva