Na platy v regionálním školství bude v příštím roce vyčleněno celkem 95 miliard korun, to je o 16,1 miliardy více než letos. „Jsem rád, že se nám podařilo vyjednat podstatné navýšení platů učitelů, přiblížíme se tak deklarovanému cíli vlády, a to 45 tisíc korun průměrného platu pedagoga. Důležité je, že rozpočet pamatuje i na platy školníků, kuchařů a dalších nepedagogických zaměstnanců,“ uvedl ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga po jednání kabinetu.
Téměř dvě miliardy korun přibydou v rozpočtu vysokých škol, přičemž se počítá i s dalším navyšováním ve střednědobém výhledu. Více o rozpočtu vysokých škol zde.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva