ČR je přesvědčena, že řešení migrační situace je úkolem pro Evropskou unii jako celek. K tomuto úkolu výrazně přispívá udržování dobrých vztahů mezi evropskými zeměmi navzájem. Německo je pro nás klíčovým politickým i ekonomickým partnerem a velmi si ceníme výborných vzájemných vztahů. Na setkání se česká a německá delegace shodly, že budou nadále udržovat vzájemný dialog za účelem výměny informací o migrační politice, právních předpisech a osvědčených postupech v oblasti migrace a integrace a dále projednávat možnosti konkrétní vzájemné spolupráce.
Na jednání obě strany potvrdily, že oba státy budou dále podporovat posílení ochrany vnějších hranic EU a dále zvyšovat úsilí směrem k lepší prevenci nelegální migrace a obchodování s lidmi. Evropská společnost je založena na hodnotách. Česká i německá delegace se vzájemně shodly na tom, že hodnoty a právní rámce hostitelských a tranzitních zemí je třeba plně respektovat.
Klíčovým tématem jednání bylo řešení hlavních příčin migrace a pomoc přímo v regionech čelících obrovské uprchlické vlně. Za účelem snížení nelegální migrace je oběma státy považována spolupráce s třetími zeměmi, ať už původu nebo tranzitu. Proto byla na jednání projednána možnost vzájemné česko-německé spolupráce týkající se poskytnutí konkrétní asistence uprchlíkům v Jordánsku a za tímto účelem podepsána společná deklarace.
Příští rok by se ČR v rámci Česko-německého strategického dialogu k migraci a integraci ráda věnovala realizaci společného projektu v Jordánsku a také navrhla, aby byl ustaven expertní panel, který se bude intenzivně zabývat otázkami spojenými s integrací migrantů na pracovním trhu. Příští setkání Pracovní skupiny k migraci a integraci v rámci Česko-německého strategického dialogu proběhne v dubnu r. 2017 v Berlíně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva