„V médiích se objevila řada spekulací, že se zavírají hranice s Německem a Česko je na červeném seznamu. Tak to není. Přísnější opatření se týkají pouze Prahy a hranice zůstávají otevřené. Cestující z Prahy mají možnost buď podstoupit 14denní karanténu, nebo předložit negativní test,“ upřesnil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.
Cestovatelů, turistů a pendlerů z ostatních oblastí ČR se toto opatření netýká. Hranice do Německa zůstávají otevřené, ale probíhají namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Cestovatelům z Prahy hrozí vysoké pokuty za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení.
Německo zároveň akceptuje výsledky testů pořízených v ČR. Atest musí být v německém či anglickém jazyce. „Doporučujeme všem držitelům negativního testu, aby jej po dobu 14 dnů uchovali pro případnou namátkovou kontrolu ze strany německých orgánů,“ doplnil šéf české diplomacie.
Výše uvedená pravidla jsou platná v celém Německu. Výjimky se ale mohou v jednotlivých spolkových zemích lišit, pro přesné informace v konkrétních regionech proto sledujte webové stránky jednotlivých zastupitelských úřadů ČR v Německu ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva