Například předloňskou úspěšnou výstavu Fascinace skutečností | Hyperrealismusv české malběpřekonala o více než tři a půl tisíce lidí.
Projekt mapující vývoj středoevropských avantgard před a po první světové válce nabídl díla více než stovky autorů, mezi nimiž byli například Emil Filla, František Kupka, Max Oppenheimer, Marianne (My) Ullmann, Oskar Kokoschka, László Moholy-Nagy, Lájos Kassák, Sándor Bortnyik, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Władysław Strzemiński, Eugen Krón, Anton Jaszusch, Marcel Janco, Vytautas Kairiukštis a další.
„Muzeum moderního umění vůbec poprvé věnovalo jednomu výstavnímu projektu celé patro své budovy. Těžiště Rozlomené doby spočívalo ve výstavním sálu Trojlodí, kde převažovaly obrazy a sochy. Ty doplnila expozice typografie, časopiseckých a knižních obálek, fotografické i plakátové tvorby v prostorách Kabinetu. Oživující součástí, která se prolínala celou expozicí, byla projekce dokumentačních filmových záběrů. Sál Beseda pak sloužil pro promítání dobové filmové tvorby. Edukační zóně patřil prostor Salonu, kde byla výrazná časová osa, velká mapa střední Evropy i rozhlasové studio,“ shrnul rozložení výstavy její spoluautor Karel Srp s tím, že šlo o naprosto výjimečný počin, který nemá ve střední Evropě obdobu.
Pokračování v zahraničí
Po olomoucké premiéře čekají Rozlomenou dobu další tři pozměněné reprízy.
Ta první začne 5. března v krakovském Mezinárodním centru kultury, od 27. června navštíví Galerii města Bratislavy a od konce listopadu celý projekt uzavře expozice v Muzeu Janus Pannonius v Pécsi.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva