Termoska potištěná motivem s vlčaty se může stát praktickým nejednorázovým nosičem horkých či naopak chladných nápojů, její nabyvatelé současně koupí podpoří praktická opatření k ochraně zdejší přírody.
“Po veleúspěšné lososí Rybičce, kapesním nožíku slavné místní nožířské firmy, máme radost z dalšího unikátního výrobku. Uvedení každého nového dobročinného produktu je malá oslava, tentokrát je radost o to větší, že slavíme právě narození tří krásných vlčat,” říká Filip Molčan z projektu České parky (ZDE).
Vlci se přímo na území Národního parku České Švýcarsko vrátili teprve před nedávnem, v roce 2016, tedy po 260 letech od zástřelu posledního vlka na českokamenickém panství v roce 1756. Jejich reprodukci se podařilo poprvé za existenci národního parku doložit o pět let později, tedy v roce 2021. První videozáznam vlčat zachytili prostřednictvím fotopasti vědci z České zemědělské univerzity, kteří výskyt vlků v Českém Švýcarsku dlouhodobě monitorují.
Termoska Wolfík, foto Filip Molčan
„Doklady o tom, jak mláďata postupně odrůstají, nám opakovaně přinášejí další záběry z fotopastí, přímá setkání ať už s pracovníky v terénu či s turisty však zaznamenáváme jen výjimečně a jsou velmi letmá,“ doplňuje Tomáš Salov, tiskový mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko.
Nákupem dobročinných suvenýrů z projektu České parky (ZDE) lidé současně podporují ochranu přírody. V závislosti na volbě produktové řady či produktu pomáhají financovat praktická opatření v národních parcích České Švýcarsko či Krkonoše. V Českém Švýcarsku tak bylo v loňském roce možné pořídit netopýří budky zmírňující nedostatek doupných stromů v lesích, v letošním roce lidé podpoří nákup lososích jiker či tvorbu malých tůněk na vybraných lokalitách.
Videozáznam vlčích mláďat:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva