V úterý 25. prosince si určitě nenechte ujít poetické vánoční prohlídky hradu Šternberk. Že si chcete po půlnoční trochu přispat? Nevadí, prohlídky jsou zde naplánované až na odpolední hodiny. V romantickém podvečerním čase se projdete vánočně vyzdobeným hradem a kromě informací týkajících se historie hradu a vánočních tradic uslyšíte půvabné čtení z knihy Piera Gribaudiho Příběhy vánoční noci. Také na zámku v Lysicích se konají o prvním svátku prohlídky slavnostně vyzdobeného zámku s povídáním o šlechtických Vánocích.
Brána hradu Buchlov se návštěvníkům otevře na svátek sv. Štěpána. Buchlov se totiž na tento svátek stává již tradičním místem setkávání přátel, známých a kamarádů, kteří si zde popřejí do nového roku a připijí hřejivým punčem, svařákem, medovinou nebo čajem z buchlovské lípy. Ani letos nebude chybět živý betlém a speciální prohlídky purkrabství. Pokud to máte do Buchlova daleko, nezklame vás ani vánoční koncert zámku Sychrov. Na programu budou například díla Jana Jakuba Ryby, Bedřicha Smetany nebo Franze Schuberta. Účastníci koncertu budou mít navíc možnost prohlídky vánočně laděných zámeckých interiérů.
Ani ve dnech mezi svátky nebude o bohatý program nouze. Na zámku Vranov nad Dyjí vám ve vybrané dny přiblíží podzimní lovecké radovánky šlechty, tradici mikulášské nadílky i historii adventního věnce a psaní dopisů Ježíškovi. Průvodci připomenou událost, která způsobila celosvětovou oblibu zdobení vánočních stromečků, spatříte bohatě prostřenou štědrovečerní tabuli a zjistíte, jak probíhaly novoroční oslavy ve šlechtických kruzích. Víte, co následovalo po tříkrálovém svátku na téměř všech zámeckých sídlech v monarchii? Pokud ne, výlet na Vranov je tou správnou volbou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva