„Všem moc děkujeme. Díky jejich minutovému úsilí můžeme nyní dovybavit nové prostory pro klienty v obou Centrech duševního zdraví. Konkrétně sprchy, kuchyňky i denní místnosti,“ uvedl během převzetí symbolického šeku s vypsanou částkou na 50 478 korun Petr Moravec, ředitel Ledovce. Tato nezisková organizace vytváří v Plzeňském kraji prostředí, které pomáhá lidem s duševním onemocněním na jejich cestě zotavení. Programy pro mladé i širokou veřejnost nabízí i na poli prevence a destigmatizace.
„Provozujeme multidisciplinární komunitní týmy, což jsou Centrum duševního zdraví Plzeň, Centrum duševního zdraví Klatovy a Komunitní tým Plzeň – venkov. Poskytujeme rovněž krizovou telefonickou pomoc, odborné sociální poradenství a služby podpory bydlení. Tedy chráněné bydlení a Housing First což je projekt, který pomáhá lidem s duševním onemocněním nacházejícím se dlouhodobě v situaci bez domova, nalézt stabilní standardní bydlení. Nabízí tak individuální dlouhodobou podporu orientovanou zejména na zabydlení, udržení získaného bydlení a předcházení rizik jeho ztráty,“ doplňuje Petr Moravec.
Jen o 52 korun méně, tedy 50 426 korun vysportovala veřejnost na druhém oranžovém handbike pro Sdružení občanů Exodus se sídlem v Třemošné. Z rukou zástupkyně Skupiny ČEZ Vladimíry Rosendorfové přebírala se slovy díků symbolický šek zástupkyně ředitele Petra Pacáková: „Jsme solidární s lidmi s postižením. Počítáme však s osobností každého z nich a vycházíme z toho, že jsou si své věci schopni zařídit sami, vytvoříme-li jim k tomu podmínky. A právě na jejich vytváření a zlepšování našich služeb použijeme tuto finanční částku. Poskytujeme přitom čtyři sociální služby, a to sociálně terapeutickou dílnu, odlehčovací službu, sociální rehabilitaci a centrum denních služeb.“
Sdružení občanů Exodus slouží osobám se zdravotním postižením z celé ČR, přičemž nefunguje jako ústav, ve kterém jsou uživatelé na stálo. „Trvalé zaměstnání je velmi důležité pro seberealizaci každého, tedy i handicapovaného člověka. Proto provozujeme i dvě chráněné dílny, keramickou a digitalizační. V nich pracují lidé, jejichž handicap vyžaduje oproti běžně vybavené dílně speciální úpravy pracoviště. Součástí keramické dílny je krámek v Tovární ulici v Plzni a e-shop,“ dodala Petra Pacáková.
„Jsme rádi, že nás Plzeň opět nezklamala a stejně jako v loňském roce, kdy naše nadační Oranžové kolo díky veřejnosti finančně podpořilo v rámci Festivalu na ulici občanské sdružení ProCit či Hospic sv. Lazara, si našly čas na minutové charitativní ruční „šlapání“ na handbike desítky lidí nejrůznějšího věku. Domácí i přespolní návštěvníci posledního dne festivalu tak ukázali, že pomoc bližním jim není vůbec cizí. O to s větší radostí pak částky na symbolických šecích přeměňujeme v opravdové peníze zaslané na účty obdarovaných organizací,“ uzavřela Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva