Nadace ČEZ podpořila terapeutickou dílnu v Polánkách

26.08.2022 21:21 | Komerční článek

Projekt Sociálně terapeutické dílny LaFarmy podpořila Nadace ČEZ. V Polánkách nad Dědinou tak vznikla nová sociální služba nabízející pracovní aktivity lidem s mentálním postižením a psychiatrickým onemocněním. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili projekt a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v částku 51 466 korun.

Nadace ČEZ podpořila terapeutickou dílnu v Polánkách
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

LaFarmu, sociálně terapeutickou dílnu provozuje organizace SKOK do života, o.p.s., která poskytuje sociální služby v Hradci Králové.  Celý projekt dostal příznačný název LaFarma, protože se její aktivity  zaměřují na práce na zahradě, pěstování bylinek, údržbu a obnovu ovocného sadu, zpracování jablek, lehké zahradní práce apod. V zimních měsících jsou to činnosti zaměřené na rozvoj jemné motoriky například práce v keramické dílně. Jednou měsíčně bývá připravován pro klienty odpolední program s možností vyrobit si vlastní výrobek, například hmyzí hotel nebo lapač snů.

V rámci projektu LaFarma došlo k zakoupení materiálu a nářadí nezbytného pro práci na zahradě, pro chov slepic a další zahradní a polní práce. Nadace ČEZ pomocí aplikace Pomáhej pohybem přispěla částkou 51 466 korun. Klienti tak mohou společně s asistenty plnohodnotně "farmařit". V LaFarmě se zaradovali z aku sekačky, vyvýšeného skleníku nebo třeba pařeniště. Co ale udělalo opravdu velikou radost, byl mobilní kurník s automatickým zavíráním, kde našlo domov 6 slepic, které si klienti hned oblíbili.

„LaFarma působí v pronajatém prostoru organizace Les Chalupes, z.ú. Jedná se o rodičovskou organizaci, která sdružuje rodiče handicapovaných dětí. Vizí této organizace je vybudovat v Polánkách nad Dědinou chráněné bydlení, které bude projekt LaFarma doplňovat a přispěje tak k naplnění myšlenky všech sdružujících se rodičů. A to zajistit svým dětem do budoucna odpovídající bydlení s pracovními aktivitami…První díl této skládačky se již realizuje a velké díky patří Nadaci ČEZ,“ říká Jitka Jirsová ze Skoku do života.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší česká síť veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta má sto ultrarychlých stojanů

19:11 ČEZ: Největší česká síť veřejných dobíjecích stojanů pro elektroauta má sto ultrarychlých stojanů

ČEZ za letošní rok postavil 55 ultrarychlých stojanů, a jejich počet tak zdvojnásobil. Stou ultraryc…