Ve venkovní panelové výstavě, kterou Národní muzeum připravilo ve spolupráci s Národním muzeem NayPyiTaw v Myanmaru, mají návštěvníci jedinečnou možnost nahlédnout prostřednictvím třiadvacetifotografií do každodenního života v Myanmaru. Dozví se tak například, že každý měsíc zdejšího lunárního kalendáře se vyznačuje řadou sezónních festivalů, které vzdávají hold ochranným božstvům a zároveň symbolizují životní vitalitu a pestrost této země. Přiblížena jim budou i tradiční řemesla, mezi která patří tkaní hedvábí, hrnčířství nebo umělecké zlatnictví a kovářství. Výstavu pak doplní fotografie úchvatných přírodních scenérií a tradiční chrámové architektury.
Země pagod, jak se Myanmaru pro velké množství chrámů také přezdívá, je největším státem jihovýchodní Asie a svou rozlohou zaujímá území o velikosti 687 tis. kilometrů čtverečních. V této rozmanité zemi žije okolo 54 milionů obyvatel různých etnických a náboženských skupin. Beze sporu nejrozšířenějším vyznáním je zde však buddhismus, který silně ovlivňuje celou zdejší kulturu.
Výstava Krásy Barmy byla slavnostně zahájena 4. červnau příležitosti otevření Velvyslanectví Myanmaru v Praze. Přítomna tak byla i myanmarská delegace v čele se státní poradkyní AunSchanSuŤij.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva