Výrobce mikroskopu použil optickou sestavu s nejvyšším možným rozlišením a světelností, díky které lze vidět ostře struktury při zvětšení až 22x, rozsahem ohnisek 8:1 a rychlostí ZOOM 0,45s. Tyto hodnoty mají velký význam pro cévní mikrochirurgii a nedosahuje jich žádný jiný operační mikroskop na světě, kromě přístroje Mitaka MM90.
„Mikroskop splnil naše očekávání. Pacientka, které praskla výduť na mozkové cévě, je po noční operaci v pořádku,“ uvedl neurochirurg MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D., MBA a dodal, že se s přístrojem seznámil již před lety na stáži v Japonsku.
„Jednou z věcí, která mě v Japonsku zaujala, byl právě tento mikroskop, na němž tamní neurochirurgové pracují. Má rychlé pokročilé funkce a při maximálním zvětšení vynikající světelnost a hloubku zorného pole. Tyto vlastnosti potřebujeme především pro mozkový bypass a cévní neurochirurgii. S tímto je spojená celá japonská filozofie – pracujeme jemnými ostrými samurajskými mikronástroji s maximálním zvětšením,“ říká MUDr. Fiedler. „Hloubka zorného pole je při maximálním zvětšení tak velká, že při operaci milimetrové cévy je dobře vidět i její okolí. Díky tomu zůstává céva ostrá i při jejím pohybu daném pulzací srdce,“ upřesňuje operatér.
Nový model Mitaka MM90 zakoupila Nemocnice České Budějovice, a.s. jako první v Evropě za cenu 15 639 511 Kč (včetně DPH).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva