Nemocnice Havlíčkův Brod: Přístroje od dárců pomáhají pacientům s dechovou nedostatečností

18.11.2020 12:39 | Zprávy

Velké procento Covid-19 pozitivních hospitalizovaných pacientů trpí dechovou nedostatečností.

Nemocnice Havlíčkův Brod: Přístroje od dárců pomáhají pacientům s dechovou nedostatečností
Foto: regionvysocina.cz
Popisek: Nemocnice Havlíčkův Brod

S jejich léčbou nám pomáhá šest nových High Flow přístrojů - tři jsme zakoupili na Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod díky finančním darům našich sponzorů. "Pokud pacient jeví známky dechové nedostatečnosti a standardní léčba kyslíkem s využitím kyslíkové masky je nedostatečná, přikročíme k vysokoprůtokové aplikaci kyslíku," sdělila primář ARO MUDr. Pavel Longin.

Částkou 50 tisíc korun na nákup přístrojů přispěl Svazek obcí Přibyslavska, další částku v této hodnotě věnoval Aeroklub Havlíčkův Brod, 40 tisíc korun pak věnovala společnost Natura Food Additives a.s. Zbytek z celkové částky 242 tisíc korun za přístroje zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: Architekti navrhli, jak by mohl vypadat Dům přírody Jeseníků

22:03 AOPK: Architekti navrhli, jak by mohl vypadat Dům přírody Jeseníků

Přesně 31 návrhů se sešlo v architektonické soutěži o podobu plánovaného Domu přírody Jeseníků v Kar…