Pardubický kraj: Na Burze filantropie věnovali dárci neziskovkám přes 400 tisíc

11.06.2018 13:50 | Zprávy

V Pardubicích byl zahájen 7. ročník dobročinné Burzy filantropie. Hned při prvním setkání byl velký důvod k radosti. Neziskovky z Pardubicka podpořilo finančními a materiálními dary celkem 14 donátorů z řad podnikatelů, firem, Pardubického kraje a města Pardubice. Výše podpory byla v součtu podpořených projektů 409 000 korun!

Pardubický kraj: Na Burze filantropie věnovali dárci neziskovkám přes 400 tisíc
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Burzu filantropie každoročně ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Letos se do pardubické burzy přihlásilo 21 projektů neziskovek a více než polovina jich získala podporu. To svědčí o kvalitě nápadů neziskovek na zlepšení života v našem kraji a zároveň o velké chuti donátorů pomáhat tam, kde je potřeba. Přesně toto propojování je smyslem Burzy filantropie,“ vysvětluje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor a pravidelný donátor Burzy filantropie za Pardubický kraj.

Jaké zajímavé nápady tedy letos osvícení donátoři podpořili? Na burze všechny oslovila prezentace spolku Hurá na výlet. Ten pořádá turistické zájezdy pro seniory, kteří chtějí žít nadále pestrý život, ale cestování „po vlastní ose“ je nad jejich finanční nebo zdravotní možnosti. Rodinné integrační centrum získalo příspěvek na pořádání příměstského tábora a Středisko rané péče na projekt vodních sportů pro děti s autismem. Donátorům se představila také organizace Ygdrassil, která se zabývá individuální výukou pro děti s psychosomatickými problémy. CEDR Pardubice přišel se záměrem Smyslů plné místnosti, která má pomoci klientům s duševním onemocněním načerpat novou energii, relaxovat, pracovat na sobě a svém smyslovém vnímání a to prostřednictvím speciálních pomůcek. Celiaklub Východní Čechy se zaměřuje na poradenství a osvětu při bezlepkové dietě ve stravovacích zařízeních a školních jídelnách. A nakonec Salesiánský klub mládeže, Centrum Don Bosco plánuje pro pět mladých párů, z nichž je alespoň jeden z dětského domova nebo výchovného ústavu, společný víkend vedený rodinnými psychoterapeuty. Ten pomůže k nastavení základních pravidel a návyků, aby nedocházelo k tomu, že ústavní děti rodí ústavní děti.

Takzvanou divokou kartu, tedy přímou finanční nebo materiální podporu bez prezentace projektu, získalo dalších 8 neziskových organizací.

„Na další Burzu filantropie se můžeme těšit 20. června 2018. Tentokrát proběhne v Hlinsku a prezentovat se na ní budou projekty neziskovek z chrudimského okresu,“ zve na další dobročinnou burzu Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nalaďte se na adventní čas mezi traktory v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi

22:03 Nalaďte se na adventní čas mezi traktory v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi

Nalaďte se na adventní čas předvánočním programem pro celou rodinu. Muzeum zemědělské techniky v Čás…