Josef Wünsch byl nejen ceněným učitelem moderních jazyků a dalších předmětů, ale rovněž velkým cestovatelem a objevitelem pramenů Tigridu. Mezi jeho nejvýznamnější počiny patří poznávací prázdninové cesty coby zdroj inspirací pro osvětovou činnost, ale především badatelská výzkumná cesta do Arménie a Kurdistánu a její vědecký dopad. „Kdyby nic jiného, už tímto skutkem se zapsal do českých a rakouských dějin“ říká doc. Jana Kepartová, kurátorka výstavy.
Ze svých cest posílal fejetony nerudovského typu do českých časopisů a odborné články do časopisů se zeměpisným zaměřením. „Je třeba připomenout ještě jednu závažnou skutečnost: Ve své závěti věnoval Josef Wünsch značnou částku financí a nemalé nemovitosti na podporu českých studentů, kteří si to zaslouží. Byl velkým vlastencem,“ dodává Jana Kepartová.
„Výstava mohla být v Galerii na schodech realizována díky spolupráci Katedry dějin a didaktiky dějepisu a Katedry výtvarné výchovy,“ zdůrazňuje doc. Jiří Hnilica, vedoucí katedry dějin a didaktiky dějepisu. Vernisáž výstavy se bude konat 19. března v 17 hodin, úvodní slovo o významu Josefa Wünsche pro vědu, literaturu a pedagogiku pronese doc. Jana Kepartová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva