Prvotní posudek zpracoval Kriminalistický ústav Praha a na jeho základě jsme se obrátili s žádostí o odborné posouzení na zkušebnu Vojenského technického ústavu Slavičín. Pro případné uplatnění reklamace je přitom nutné odborné posouzení a nelze vycházet z pouhých domněnek či laických testů.
Výsledkem provedených zkoušek je, že dodané balistické vesty sice splňují české normy stanovené pro požadovaný stupeň balistické ochrany, nicméně nesplňují technickou specifikaci, kterou jsme požadovali v rámci veřejné soutěže, a která je přísnější, než stanovené normy. Na základě těchto skutečností jsme se obrátili na dodavatele s reklamací celého dodaného množství balistických vest, kdy jsme situaci chtěli řešit cestou výměny za odpovídající provedení uvedené v technické specifikaci. Na to však dodavatelská společnost nepřistoupila a byla tak z naší strany vyzvána ke zpětnému odběru dodaných vest. V případě, že tak neučiní, budeme nuceni od smlouvy odstoupit.
Prioritou vedení Policie ČR při zavádění nových výstrojních a výzbrojních součástek, včetně prostředků balistické ochrany je vysoká kvalita provedení dodávaných produktů. U balistické ochrany chápeme situaci o to citlivěji, jelikož je v sázce zdraví a životy policistů a tím nepřímo i dalších osob.
Důležité však je zdůraznit, že veškeré dodané balistické vesty jsou plně balisticky odolné proti běžným střelám pistolové ráže! Problém s průstřelností jsme odhalili pouze na okraji balistického panelu a pouze za předpokladu výstřelu z dlouhé zbraně silnější ráže.
Případný výpadek balistických vest budeme řešit cestou mimořádného nákupu tak, aby odpovídající balistická ochrana policistů byla zajištěna a nedošlo vlivem reklamace a odstoupení od smlouvy k částečnému nedostatku balistických vest pro policisty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva