Policie České republiky vstoupila v loňském roce jako první státní instituce do spolupráce se zástupci německé Nadace proti rasismu a Českobratrské církve evangelické a zapojila se svými aktivitami do konceptu Dny proti rasismu, který otevírá celospolečenskou diskuzi k souvisejícím tématům.
Policejní preventisté ve spolupráci se svými kolegy specializujícími se na problematiku menšin oslovovali v období od dubna do června napříč všemi regiony žáky a studenty při besedách zaměřených právě na otázky diskriminace, šikany a nenávistné komunikace na sociálních sítích. Na více než 200 akcích policisté diskutovali s tisíci dětí, studentů i dospělých. Aktivity se setkaly s velkým ohlasem jak ze strany dětí, rodičů i pedagogických pracovníků, často právě proto, že se jedná o citlivá témata, o kterých se spíše nemluví.
„Policisté se setkávali s dotazy na terminologii, znaky diskriminace, symboliku i otázku přípustnosti různého druhu komunikace v online prostředí,“ dodává ke zkušenostem z loňského ročníku vedoucí odboru prevence Policejního prezidia ČR plk. Zuzana Pidrmanová.
V mnohých regionech byla v rámci aktivit navázána dlouhodobá spolupráce s neziskovými organizacemi či církevními subjekty a policisté participovali na akcích pro veřejnost.
Besedy i navazující aktivity jednoznačně splnily svůj účel, tedy otevřít témata pro diskuzi i propojit různé organizace ke spolupráci při odstraňování rasové nesnášenlivosti či jiných druhů diskriminace. V letošním roce proto na úspěšný koncept navážeme a pokusíme se v regionech opět upozorňovat na důležité otázky spojené s různými typy diskriminace.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva