Policie ČR: Safer Space for Safer Cities

25.06.2021 7:34 | Zprávy

Cílem projektu SafeCi bylo zjistit inovativní postupy či nejlepší praxi pro zlepšení bezpečnosti měkkých cílů před teroristickými útoky.

Policie ČR: Safer Space for Safer Cities
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Ve dnech 14.-15. června 2021 se delegace Policie ČR v čele s ředitelem ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR (dále jen „ŘSPP“) plk. Mgr. Petrem Sehnoutkou v doprovodu pplk. Ing. Kamila Kozáka (ŘSPP) a pplk. Mgr. Vladimíra Randáčka z ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezídia ČR (dále jen „ŘMPS“), zúčastnila závěrečné konference projektu „Safer Space for Safer Cities“ (dále jen „SafeCi“) v Berlíně.

Cílem projektu SafeCi bylo zjistit inovativní postupy či nejlepší praxi pro zlepšení bezpečnosti měkkých cílů před teroristickými útoky. Projekt, iniciovaný berlínským zemským ministerstvem vnitra a sportu v roce 2017 schválený Evropskou komisí, byl financován z evropského Fondu pro vnitřní bezpečnost (ISF). Za Českou republiku byl projekt schválen v průběhu roku 2018 prvním náměstkem ministra vnitra České republiky JUDr. Ing. Jiřím Nováčkem, který jeho úspěšné realizaci klade vysokou prioritu. Kromě Německa, za nějž vedoucí roli v projektu převzala Berlínská policie, a České republiky, se projektu účastnily policejní sbory a další instituce z osmi členských států Evropské unie, a to z Belgie, Finska, Irska, Lucemburska, Portugalska, Rakouska, Španělska a Švédska. V letech 2019 a 2020 byly zpracovány podrobné dotazníky a rovněž bylo realizováno třináct expertních misí do všech států účastnících se projektu a do Izraele. Za Českou republiku projekt zpracovávala Policie ČR, konkrétně ŘSPP s podporou ŘMPS. Na základě výstupů projektu byla vypracována publikace „European Recommendations for the Protection of Public Spaces against Terrorist Attacks“ (česky „Doporučení pro ochranu veřejných prostranství proti teroristickým útokům“), která shrnuje nejlepší praxi v jednotlivých tématech.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

22:08 Policie ČR: Operační střediska policie zaznamenala celkem 1 359 749 oznámení

Od 1. ledna 2022 je možné všechny linky tísňového volání kontaktovat i cestou SMS. Operační středis…