Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup

21.10.2020 13:30 | Zprávy

Evropský den proti vloupání se vrací ve svém podzimním kole. Policejní preventisté budou v návaznosti na evropskou kampaň tentokrát radit zejména se zabezpečením rekreačních objektů.

Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Evropský den proti vloupání je aktivitou Evropské sítě prevence kriminality (EUCPN) a veřejnost se s ním setkává od června 2019. Kampaň cílí primárně na ochranu objektů a ve stanovený termín jsou napříč Evropou diskutovány rady a tipy k zabezpečení proti vloupání a před nezvanými návštěvníky. V letošním roce jsou národní aktivity velmi limitovány vývojem epidemiologické situace. V jarním kole byla Česká republika dokonce jediným státem, který se s národními preventivními aktivitami ke kampani připojil.

Podzimní kolo připadá na 21. října, a protože jsme stále v osvětové činnosti limitováni aktuálními ochrannými opatřeními, omezí se preventivní působení Policie České republiky čistě na venkovní aktivity. Podzimní čas napovídá, že pozornost v jednotlivých regionech zaměříme zejména na zabezpečení rekreačních objektů před ukončením chalupářské a chatařské sezóny.

Opuštěná letní obydlí každoročně lákají nenechavce, kteří po sobě mohou zanechat značné škody. Jak tomu můžeme předejít?

  • V první řadě je důležité zabezpečit přístupové cesty do objektu, tedy dveře a okna. Pomohou bezpečnostní dveře, mříže, okenní fólie, bezpečnostní zamykací mechanismy a další vhodná mechanická zajištění.

  • V případě, že je v chatě či chalupě cennější vybavení, vyplatí se pořídit vhodné zabezpečovací zařízení. Zvážit lze i nasmlouvání hlídacích služeb.

  • Cenné věci je vhodné schovat nebo z rekreačního obydlí zcela odvézt. Určitě se vyplatí odstranit všechny cennosti věci z míst, která jsou vidět přes okno.

  • Důležité je zabezpečit také veškeré nářadí a vybavení, které by mohl pachatel při vloupání použít k násilnému vniknutí, a to včetně žebříků.

  • Domluvit lze také vzájemné dohlížení či pravidelné kontroly se sousedy atd.

Podrobnosti k možnostem zabezpečení různých druhů objektů, včetně kontaktů na ověřené dodavatele zabezpečovacích systémů v různých regionech, jsou pro všechny zájemce dostupné také v mobilní aplikaci s názvem „Zabezpečte se“ nebo na webových stránkách ZDE. Aplikace je součástí stejnojmenného projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“ a informace v ní jsou stále doplňovány a aktualizovány.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Největší výrobce sušeného masa v ČR Fine Gusto Nature představuje nové africké speciality

13:46 Největší výrobce sušeného masa v ČR Fine Gusto Nature představuje nové africké speciality

Východočeská firma Fine Gusto Nature ihned na začátku roku 2025, kdy slaví již 11 let od svého založ…