Odvádějí totiž vodu běžně prosakující skrz hráz bezpečným a kontrolovatelným způsobem. Pro provedení této stavby je nutné snížit hladinu vody v nádrži, aby po tuto dobu byly průsaky co nejnižší a aby byla hráz co nejméně namáhána. Podhora je vodárenskou nádrží a po dobu snížení hladiny stále bude schopná krýt potřeby vody pro zásobování obyvatelstva.
Při přípravě vlastní stavby, která začne přibližně za 14 dní, byla řešena schopnost nádrže zajistit potřebné odběry vody, zejména pro vodárenské účely, při snížené hladině vody v nádrži, tedy při výrazně nižším objemu vody.
„Po vypracování manipulací pro období stavby se prokázalo, že nádrž Podhora v soustavě s nádrží Mariánské Lázně bude schopna dodávat potřebné množství do úpravny vody v Mariánských Lázních“, říká Jan Svejkovský, tiskový mluvčí Povodí Ohře.
V minulosti k podobně snížené zásobě vody v nádrži již došlo. Současné odběry vody jsou na nižší úrovni než například před 10 i 20 lety.
„Při snižování hladiny se zajišťuje i masívní přemisťování těch vodních živočichů, kteří se nejsou schopni pohybovat natolik rychle, aby zůstávali stále ve vodě“, dodal Svejkovský.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva