„Dosavadní výsledek příjmů považuji za mimořádný úspěch, a to nejen s ohledem na mimořádně obtížnou dobu spojenou s pandemií, ale také proto, že značná část agendy ÚZSVM, jako například zastupování jiných organizačních složek státu v právních sporech, dohledávání neznámých vlastníků či řešení bezprizorních státních nemovitostí, žádné příjmy negeneruje,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Aktuálně jsme v příjmech přesáhli částku 1,7 miliardy korun. Měsíc před koncem roku je tak jisté, že ÚZSVM letos dosáhne minimálně třetích nejvyšších příjmů ve své historii,“ dodala Kateřina Arajmu.
Nejvyšší část příjmů za deset měsíců letošního roku tvořily příjmy z prodejů nepotřebných státních nemovitostí, a to 1,12 miliardy korun. V porovnání s rokem 2020 došlo k navýšení o více než 358 milionů korun. Za prodej pozemků ÚZSVM inkasoval více než 730 milionů korun, příjmy z prodejů ostatních nemovitostí, jako jsou například domy a byty, pak činily přes 392 milionů korun. Za pronájem pozemků a ostatních nemovitostí pak ÚZSVM získal přes 188 milionů korun.
K nejvýznamnějším prodejům letošního roku patří lázeňský dům Mercur ležící v samotném centru Mariánských Lázní u hlavní kolonády s léčivými prameny, který byl ve veřejné dražbě po 27 příhozech prodán za 76 milionů korun. Dále se podařilo za téměř 57 milionů korun prodat areál v Praze-Libni, jehož součástí jsou i vily Milada a Miluška. Jeho novým majitelem se stala Univerzita Karlova.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva