Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

17.11.2016 22:00 | Zprávy

Institut pro veřejnou správu Praha, státní příspěvková organizace Ministerstva vnitra, pořádal ve svém vzdělávacím středisku v Benešově ve dnech 10. a 11. listopadu 2016 mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?“.

Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?
Foto: Institut pro veřejnou správu Praha
Popisek: Konference Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Monika Pálková, která také konferenci zahájila. Ve svém úvodním příspěvku vyzdvihla úlohu vzdělávání při budování kvalitní veřejné správy a nutnosti přizpůsobovat se změnám: „Na měnící se svět i na měnící se míru bezpečnosti v něm, tedy musíme reagovat i změnou systému vzdělávání, jeho obsahu, metod, forem, didaktiky a náplně. Vzdělání tedy v širokém slova smyslu chápu jako neustále živý a možná i mírně neklidný organismus.“

V úvodním bloku slavnostního zahájení vystoupili dále například náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, prezidentka Asociace institucí vzdělávání dospělých Jana Brabcová nebo předseda Svazu tajemníků městských a obecních úřadů Jaromír Zajíček.

Na odpoledním společném jednání zaznělo šest klíčových příspěvků zaměřených na moderní trendy ve vzdělávání dospělých, vzdělávání ve služebních a správních úřadech a vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů.

Druhý den byla konference rozdělena do tematických sekcí Vzdělávání ve veřejné správě, Vzdělávání manažerů a Vzdělávání v oblasti vnitřní bezpečnosti. V jednotlivých sekcích byl vytvořen dostatečný prostor pro diskusi, vzájemné sdílení zkušeností a hledání odpovědí na otázku položenou v názvu konference.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Nová vyhláška zakazuje pořádání podvodných sbírek v centru, přispěje ke kultivaci cestovního ruchu

16:08 MHMP: Nová vyhláška zakazuje pořádání podvodných sbírek v centru, přispěje ke kultivaci cestovního ruchu

Praha připravila vyhlášku, která zakazuje pořádání charitativních sbírek na území městské památkové …