Kolik má Evropský parlament poslanců? Jak často je plenární zasedání a co se na něm řeší? Co je to rezoluce? Jaké má Evropský parlament kompetence s ohledem na Radu ministrů i Evropskou komisi? A mnoho dalších informací se mohli účastníci semináře dozvědět v první části semináře, ve které se seznámili s fungováním Evropského parlamentu prostřednictvím mýtů, které často všichni slýcháváme nejen v médiích.
V druhé části semináře měli žáci a studenti možnost pohovořit s poslanci Evropského parlamentu, Ditou Charanzovou (ALDE) a Luďkem Niedermayerem (EPP), kteří byli hlavními hosty semináře. Mladé posluchače zajímalo, jak vypadá běžný den europoslance, co vše tato pozice obnáší nebo třeba jak náročné je mít projev, který je zpravidla časově omezen na délku 60 vteřin. Další otázky se týkaly třeba krize v Řecku i na Ukrajině, názoru poslanců na referendum o setrvání UK v EU či jaké vztahy má Evropská unie s USA. Poslanci také zdůraznili potřebu cizích jazyků a zkušenosti ze zahraničí v podobě studia či zapojení se do projektu v rámci Erasmu +.
Pro zpestření diskuze byla použita aplikace Sli.do, která umožňuje všem aktivně se zapojit do dění, v reálném čase hlasovat nebo položit svou otázku bez stresu, prostřednictvím mobilního telefonu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva