Na zasedání byla zmíněna nutnost větší produktivity a efektivnosti ze strany MAAE při dohledu nad uplatňováním zárukových opatření, potřeba zvyšování důvěryhodnosti MAAE, nutnost zavádění moderních technologií při zpracování zárukových informací, nových verifikačních standardů atd. Zazněly zde také informace o způsobech, jakým MAAE zpracovává zprávy od jednotlivých členských států, zejména v oblasti popisů lokalit dle Dodatkového protokolu, a jaké v tomto směru plánuje změny.
V rámci bloku věnovaného prezentacím jednotlivých programů podpory Záruk MAAE ze stran zúčastněných členských států představil ředitel OKN ZHN poster s informacemi o českém programu a odpovídal na četné dotazy z publika. Česká republika má v současné době 9 aktivních úkolů a 1 úkol v režimu „stand-by“ (status bude změněn na aktivní v případě potřeby ze strany MAAE).
Pan Tero Varjoranta, DDG-SG (náměstek Generálního ředitele MAAE pro zárukovou činnost) při úvodním projevu (zdroj: MAAE)
Michal Merxbauer, ředitel OKN ZHN, vedoucí delegace ČR na zasedání (zdroj: MAAE)
Zástupci jednotlivých členských států na zasedání (zdroj: MAAE)
Prezentace jednotlivých programů podpory Záruk MAAE ze stran zúčastněných členských států (zdroj: MAAE)
Prezentace jednotlivých programů podpory Záruk MAAE ze stran zúčastněných členských států (zdroj: MAAE)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva