Jednání navazovalo na jednání v Maďarsku konané 21. června 2016, na kterém se zástupci policejních sborů shodli na záměru podepsat uvedené memorandum. Vídeňského setkání se účastnili kromě České republiky zástupci Slovenska, Řecka, Polska, Maďarska, Rumunska, Chorvatska, Srbska, Bulharska, Slovinska, Makedonie a mezinárodní organizace EUROPOL a FRONTEX.
Zmiňovaný dokument byl na setkání schválen jako oficiální dokument v platném znění a dalším krokem je jeho postoupení na ministerskou úroveň a přijetí dalších kroků. Pan Kogler, ředitel Sekce pro vnitřní bezpečnost rakouského Ministerstva vnitra, shrnul, proč bylo jednání svoláno a ve stručnosti informoval přítomné o současné situaci v oblasti migrace a podporu Rakouska v oblasti bilaterální, multilaterální a na úrovni EU. Následně se na jednání vyjádřili zástupci všech zúčastněných zemí, včetně policejního prezidenta České republiky. Generálmajor Tomáš Tuhý mimo jiné řekl: „I přesto, že Česká republika není v současné době cílovou zemí pro hlavní migrační proud vstupující do Evropské unie, uvědomujeme si riziko negativních dopadů, a proto také platí preventivní opatření na naší jižní hranici země – na hranici s Rakouskem. Pozornost věnujeme také problematice převaděčství“. Pan policejní prezident také zmínil nárůst migrace v minulém roce, podporu a pomoc České republiky na bilaterální úrovni Maďarsku, Slovinsku a Makedonii, a to v souvislosti s vysláním policistů a techniky a v neposlední řadě podporu a pomoc EU v rámci mise agentury FRONTEX.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva