Tyto jednotky typu FLIRT jsou nízkopodlažní, vybavené výsuvnými nástupními plošinami a celkově uvnitř snadno průchozí. Mají také speciální mobilní nájezdovou rampou a v blízkosti širokých vstupních dveří jsou v nich vyčleněna dvě speciální místa pro ortopedické vozíky a dalších pět pro kočárky.
Samozřejmostí jsou moderní toalety i s bezbariérovým řešením.
Důkladně vyškolený personál LEO Express navíc cestujícím s omezenou schopností pohybu a orientace nebo cestujícím na vozíku ochotně poskytne samostatnou pomoc již při nástupu a výstupu z vozidla. Palubní posádka přitom udržuje celý vlak v potřebné čistotě a pořádku a má k tomu k dispozici špičkové technické prostředky.
„Pro osoby se zdravotním a jiným znevýhodněním může i zdánlivě malá překážka znamenat zásadní problém. Ve vlacích měli dosud cestující na vozíčku často problémy, ať už na nástupištích nebo na palubě. Nefunkční plošiny, cestování spolu s balíky či neproškolený personál nebyly výjimkou. Je dobře, pokud nový vlakový dopravce na tento problém myslí hned na začátku a umožní lidem s postižením využít krásy a pohodlí cestování vlakem,“ říká Tomáš Moravec z občanského sdružení Asistence. Toto sdružení spolupracuje s cca 140 lidmi s těžkým zdravotním postižením, kterým zajišťuje osobní asistenci či rovnoprávné uplatnění na otevřeném trhu práce. Současně realizuje projekt „Jedeme v tom s vámi“, jehož cílem je upozornit na bariéry ve veřejné dopravě a přispět k jejich postupnému odstraňování. Více na www.asistence.org
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: LEO Express