Společnost BASF je v oblasti výzkumu a inovací opět v čele

02.06.2014 18:16 | Zprávy

Společnost BASF navýšila v roce 2013 výdaje na výzkum a vývoj na 1,8 miliard eur (v roce 2012 výdaje činily 1,7 miliardy eur).

Společnost BASF je v oblasti výzkumu a inovací opět v čele
Foto: BASF
Popisek: BASF

„V absolutních hodnotách máme s našimi výdaji na výzkum a vývoj v oblasti chemického průmyslu vedoucí postavení,“ uvedl Dr. Andreas Kreimeyer, člen rady výkonných ředitelů společnosti BASF SF a výkonný ředitel pro výzkum, na tiskové konferenci týkající se výzkumu na téma „Nanotechnologie: malé rozměry – velké příležitosti“ v Ludwigshafenu.

Společnost BASF zaměstnává zhruba 10 650 zaměstnanců, kteří pracují v mezinárodních a interdisciplinárních týmech na přibližně 3 000 výzkumných projektech, v jejichž rámci se snaží nalézt odpovědi na výzvy budoucnosti a zajistit udržitelný ziskový růst společnosti.

Inovační sílu společnosti BASF opět prokazuje prodej nových produktů uvedených na trh v posledních pěti letech, v loňském roce prodej činil zhruba 8 miliard eur. Jen v roce 2013 uvedla společnost na trh více než 300 nových produktů. Úspěch ve výzkumných činnostech společnosti se také odráží v portfoliu patentů. S 1 300 patenty podanými v loňském roce a přibližně 151 000 registracemi a právy duševního vlastnictví po celém světě zaujímá společnost BASF přední příčky Patent Asset Index již po páté za sebou.

Nové výzkumné laboratoře v Severní Americe a Asii

Vzhledem k připravenosti těchto regionů na inovace od nich společnost BASF očekává v budoucnu silné podněty. V roce 2020 má být až 50 % výzkumných aktivit společnosti prováděno mimo Evropu. V roce 2013 udělala společnost BASF k tomuto cíli další krok a zvýšila podíl svého výzkumu mimo Evropu na 28 % (v roce 2012 to bylo 27 %). Aby společnost řídila globalizaci výzkumu dále dopředu, zřídila mimo jiné šest nových laboratoří na různých místech v Asii a ve Spojených státech. Dále například společnost BASF ve spolupráci s vysoce inovativními univerzitami založila v Kalifornii „California Research Alliance by BASF“ (CARA) – Kalifornskou výzkumnou alianci. Zde se hlavní výzkum zaměřuje na biologii a nové anorganické materiály pro oblast energetiky, elektroniky a obnovitelných zdrojů. V Asii například společnost spojila síly s nejlepšími univerzitami v Číně, Japonsku a Koreji a založila výzkumnou iniciativu „Network for Advanced Materials Open Research“ (NAO) – Systém pro otevřený výzkum pokročilých materiálů. V tomto společném projektu probíhá výzkum materiálů pro široké použití, včetně produktů pro automobilový průmysl, stavebnictví, vodohospodářství a odvětví větrné energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Ústí nad Labem se plně hlásí k udržitelnosti

10:34 ČEZ: Ústí nad Labem se plně hlásí k udržitelnosti

Udržitelnost a civilizace je název třetí exteriérové výstavy, která je až do 14. května k vidění na…